وبلاگ - آخرین اخبار
روش نصب آسان شیر روشویی و ظرفشویی

روش نصب آسان شیر روشویی و ظرفشویی

بعضی مواقع بدلیل در دسترس نبودن تکنسین و یا فراهم نبودن شرایط برای مراجعه به تکنسین متخصص و یا آشنایی خودمان با کارهای فنی ، می توانیم خودمان کار نصب و تعمیر را انجام دهیم با اینکه بهترین و مطمئن ترین راه جهت نصب شیر آلات ، تماس با تکنسین و نصاب با تجربه و قابل اطمینان می باشد، اگر لوازم مورد نیاز برای نصب در دسترس شما باشد و همه چیز خوب پیش برود، نصب شیرآلات کار سختی نیست. در این مقاله سعی داریم با توضیحات دقیق،نصب شیر آلات توسط خریداران را تا حد ممکن امکانپذیر کنیم تا خودتان بتوانید شیر روشویی و ظرفشویی را نصب کنید.

برای نصب شیر روشویی و ظرفشویی به صورت زیر عمل می کنیم :

1- برای شروع کار ابتدا شیر اصلی آب(فلکه آب ) را قطع کنید. سپس درپوش‌های لوله‌کشی آب سرد و گرم را باز کرده و جریان آب را به ‌صورت لحظه‌ای برقرار نمایید. این کار موجب تخلیه رسوبات احتمالی موجود در لوله‌کشی شده و علاوه بر از بین رفتن رسوبات ، باعث می گردد تا شیرهای واحد شما دیرتر رسوب بگیرد و عمر بیشتری داشته باشد.

2- در مرحله بعد شیرهای پیسوار را پس از پیچیدن نوار تفلون در محل اتصال مربوط ببندید و شیر اصلی آب را باز کنید.

3- شیلنگ‌های آب سرد و گرم موجود در جعبه را در زیر شیر، ابتدا با کمک دست و سپس با آچار کمی محکم کنید . در ضمن برای بستن شیلنگ‌ها در زیر شیر نیازی به استفاده از نوار تفلون نمی باشد.

4- پیچ زیر بند موجود در جعبه را در محل مربوط در زیر شیر ببندید.

5- بعد از انجام مراحل قبل ، حالا اورینگ مربوط به کف شیر را در جای خود قرار دهید. سپس شیلنگ‌ها را از سوراخ نصب روشویی یا سینک عبور دهید و مهره زیر بند را بعد از قرار دادن واشر و متعلقات مربوطه با دست ببندید و بعد از آن با آچار مخصوص مهره ی زیربند تا حدی محکم کنید که شیر در جای خود ثابت شود بستن قطعه پلاستیکی مثلثی برای تثبیت بهتر شیر ظرفشویی بر روی سینک لازم می باشد.

نصب شیر ظرفشویی

نصب شیر ظرفشویی

6- ابتدا با دست و سپس با آچار فرانسه ، شیلنگ‌های آب سرد و گرم متصل به شیر را بر روی شیر پیسوار محکم کنید. همچنین برای بستن شیلنگ‌ها به شیر پیسوار نیازی به استفاده از نوار تفلون نمی باشد. با نگه‌ داشتن شیلنگ‌ها در هنگام بستن، از پیچش و تاخوردگی شدید آنها جلوگیری نمایید. رعایت نکردن این مورد باعث باز شدن شلنگ از زیر شیر و خرابی آن می گردد.

7- برای امتحان کردن و آزمون نشتی اتصالات و اطمینان از صحیح بودن عملیات نصب، جریان آب را از طریق شیرهای پیسوار برقرار کنید. حالا شیر شما آماده استفاده شده و نصب کامل شده است.

به طور معمول شیرهای روشویی و ظرفشویی با استفاده از یک اورینگ، 2 عدد پیچ زیربند، دو عدد واشر و 2 مهره زیربند با کمک آچار و پیچ گوشتی بر روی سینک بسته می شوند. با استفاده از نصب آسان می توان با لوازم کمتر و با دست شیر را در جای خود محکم نمود و مراحل را آسان تر انجام داد.

در نصب شیرآلات با قابلیت نصب آسان ، فقط مرحله 5 متفاوت است که در زیر به شرح آن می پردازیم.

برای انجام مرحله 5 برای شیرآلات با نصب آسان ، ابتدا اورینگ مربوط به کف شیر را در جای خود قرار داده سپس شیلنگ‌ها را از سوراخ نصب روشویی یا سینک عبور دهید و مهره زیر بند (آسان بند) را با دست تا حدی محکم کنید که شیر در جای خود ثابت بماند. به سادگی کار نصب را طبق مراحل گفته شده به پایان برسانید.

در نصب آسان کارها راحت تر و بدون داشتن ابزار کافی انجام می گیرد و یکی از مواردی می باشد که برای تکنسین های نصاب و کسانی اهمیت دارد که خودشان تمایل به نصب سریع شیرآلات در منزل دارند و این ویژگی تا حد زیادی به آنها در نصب شیرآلات کمک می کند و دیگر نیازی به باز و بست تعداد زیادی پیچ و مهره نمی باشد و جایگزین این پیچ و مهره ها قطعاتی واشر مانند و بزرگ می باشد که بدون نیاز به دانش ، تخصص زیاد و بدون داشتن ابزار و با دست به راحتی حتی توسط افرادی که تخصص ندارند نصب می گردد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایلید به گفتگو بپیوندید؟
ما دوست داریم شما هم در این بحث شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 4 =