وبلاگ - آخرین اخبار
عوامل موثر جهت تعیین درجه گاز کولر

عوامل موثر جهت تعیین درجه کولر گازی

عوامل موثر در تعیین درجه کولر گازی

عوامل موثر زیادی در تعیین درجه کولر گازی موثر هستند که در متن زیر به آنها اشاره شده است.

تنظیم درجه کولر گازی میتواند نقش مهمی در کارکرد صحیح ، استهلاک ،و مهمترین گزینه مصرف برق دارد.

هر اندازه تنظیم دمای کولر گازی مناسب با نیاز محیط باشد، باعث می شود که کمپرسور از مدار کار خارج شود و فقط فن داخلی دستگاه کار کند.
تا یک زمان و دمای مشخصی کمپسور دستگاه روشن نخواهد شد و همین باعث کاهش استهلاک و کاهش مصرف برق کولر می شود، این مورد زمانی محقق می شود که دمای دستگاه به صورت واقعی و درست تنظیم شده باشد.

ایده ال ترین درجه کولر گازی

ایده آل ترین درجه برای کولر گازی به شرایطی بستگی دارد.با توجه با اینکه دستگاه کولر شما و اسپلیت شما در موقعیت مکانی مناسب نصب شده است و نیازی هم به شارژگازنداشته باشد و سرویس کامل و تمیزکاری ان کامل انجام شده باشد و با توجه به فضای نصب شده بهترین ظرفیت را نیز داشته باشد ، میتوان ایده ال ترین درجه را برای ان 25 درجه سانتیگراد در نظر گرفت.

بررسی کنید که ایا این درجه، محیط راحت و خوشایندی را برای شما فراهم میکند ، یا اینکه فکر میکنید می توانید محیط خانه را گرمتر هم تحمل کنید، با این فرض دمای کولر را یک درجه بالا ببرید تا زمانیکه در ان احساس راحتی کنید،از این دما برای زمانی که در منزل هستید و بیدار هستید میتوانید استفاده کنید.

اگر دمای 25 درجه برای شما قابل قبول نیست و احساس راحتی ندارید می توانید دما را کاهش دهید تا زمانی که درجه حرارت مناسب را پیدا کنید،به این نکته توجه نمایید هر چه درجه کولر گازی را کاهش دهید و خانه را سردتر نگه دارید، با افزایش هزینه برق مواجه خواهید شد.

وقتی خانه خالی میباشد میتوانید درجه کولر گازی را حداقل 7درجه افزایش دهید،اگر حیوان خانگی هم ندارید می توانید دما را افزایش داده و انرژی بیشتری ذخیره کرد.

در شب هنگام وقتی در خواب هستید کولر گازی را حداقل 4 درجه بالاتر ازدمای اصلی تنظیم نمایید،در اکثر مواقع در یک اتاق گرم خواب راحتتری را میتوان تجربه کرد.

راهنمای استفاده بهینه از کولر گازی

با استفاده از پنکه سقفی می توانید دمای کولر را 5 درجه یا بیشتر افزایش داد، پنکه هوای اتاق را خنک نمی کند فقط باد خنکی تولید می کند که در دماهای بالا میتوانید هوای مطلوبتری را ایجاد نمایید، زمانی که شخصی در اتاق نیست پنکه را خاموش نمایید، چرا که کار کردن آن تاثیری در خنک کردن محیط ندارد و صرفا انرژی برق مصرف می نماید.

نکاتی در مورد انواع کولرهای گازی

کولر گازی به عنوان یکی ازگزینه های مناسب برای روزهایی است که به فکر خنکی هستید عده ای به اشتباه فکرمی کنند که کولر گازی خیلی گرانتر از انواع کولر آبی است اما به این شکل نیست برای خرید یک کولر گازی مناسب باید به مواردی توجه کرد

تصفیه کامل هوا، توانایی از بین بردن ویروس و باکتری های مضر، استفاده انرژی در رتبه A و در نتیجه 60 درصد صرفه جویی در مصرف انرژی تنها قسمتی از سرویسهایی است که می توانید از یک کولر گازی هوشمند انتظار داشته باشید.

میزان سرمادهی کولرگازی از دمای تقریبا 18 درجه سانتی گراد تا 30 می باشد. تعیین درجه کولر گازی بر روی 18درجه سانتی گراد به معنای روشن بودن کامل کولر و هزینه بسیار بالای برق خواهد بود تلاش کنید در زمان گرما محوطه منزل را تبدیل به یخچال نکنید. درجه کولر گازی را تا حد مطلوب حدود 25 تا 27درجه قرار دهید .با توجه به آمار بالای کولر گازی زمانی که کولرگازی مناسب انتخاب شود و درجه استفاده در حد مطلوب باشد به طور معمول اختلاف هزینه برق زیاد نخواهد بود .

اکثر کولر گازی ها به شکل فقط سرد و یا به شکل سرد و گرم ساخته می شوند. مدلهای سرد فقط در هوای گرم مورد استفاده قرار می گیرد اما از امکان بخاری کولر گازی هم می توان در هوای سرد استفاده کرد البته اگر شرایط استفاده از رادیاتور و یا بخاری گازی باشد، به طور کل استفاده از بخاری دستگاه کولرگازی با توجه به میزان استفاده برق آن پیشنهاد نمی شود ، امااستفاده آن در حالت کمکی در زمانی که هوا بسیار سرد است و در حالتی که دیگر وسایل گرمازا امکان گرم کردن محوطه را ندارد می تواند بسیار مفید باشد.

البته قابل توجه است که سرویس و تعمیرکولر گازی این سیستم بسیار تخصصی بوده و فقط از عهده مراکز معتبر بر خواهد آمد

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایلید به گفتگو بپیوندید؟
ما دوست داریم شما هم در این بحث شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 − یک =