وبلاگ - آخرین اخبار
راه های تست کمپرسور کولر گازی

راه های تست کمپرسور کولر گازی

در این مقاله سعی داریم راه های مختلف تست کمپرسور کولر گازی را مورد بررسی قرار دهیم به نحوی که پس از خواندن آن بتوانید بصورت حدودی کمپرسور کولر گازی خود را تست نمایید.

در ابتدا به این سوال پاسخ خواهیم داد که چه زمانی ، زمان تست و یا تعویض کمپرسور است.

از آنجایی که کمپرسور کولر گازی بصورت یک قطعه مستقل درون کولر گازی می باشد و می توان گفت که تعمیر این قطعه تقریبا غیر ممکن می باشد، لذا باید از عدم کار کردن کمپرسور مطمئن شد، این کار نیاز به یک تعمیر کار حرفه ای دارد چرا که چنانچه نیاز باشد که کمپرسور تعویض گردد ، هزینه ی نسبتا بالایی در قبال تعویض آن باید توسط مشتریان پرداخت شود.

راه های تشخیص از کار افتادگی کولر گازی

1.زمانی که فن یا گرداننده بیرونی روشن می شود اما کمپرسور کار نمی کند.

2.زمانی که از مناسب بودن کولر گازی برای ساختمان و یا مکانی که درون آن بکار برده شده است مطمئن هستید اما همچنان اعتقاد دارید که کولر مد نظر گرما یا سرمای کافی را ندارد.

در صورت بروز هرکدام از مشکلاتی که ذکر شد می بایست تمامی احتمالاتی را که ممکن است به کمپرسور مربوط باشد را بررسی نمود و در نهایت اقدام به تعویض کمپرسور کولر گازی نمود.

راه های دیگر که به جز خرابی کمپرسور باید مورد بررسی قرار گیرد به شرح زیر است.

1.اولین قدم آن است که این مسئله را مورد بررسی قرار دهید که آیا برقی به ترمینال مندانسور می رسد یا خیر.

2.مرحله یعدی تست کردن کنداکتور است.در این مرحله می بایست تست نمایید که آیا جریان برق به کنداکتور منتقل می شود یا خیر.

3.در این مرحله تمامی خازن ها مورد بررسی قرار می گیرد و از این بابت مطمئن می شوید که آیا خازن ها جریان کامل برق را به کمپرسور منتقل می نمایند یا خیر.

در صورت تست موارد بالا و در مرحله بعدی می بایست اقدام به تست کمپرسور نمایید.سه روش زیر در تست کمپرسور استفاده میشوند و برای تست آن باید از این روش ها استفاده نمود.

روش اول: تست سیم پیچ های داخل موتور

روش دوم: تست صدای کولر

روش سوم:تست افت و خیز فشار کولر گازی

البته شایان ذکر است که این مقوله حتما و مطلقا می بایست به دست تعمیرکار صورت بگیرد و افراد عادی که سر رشته ای از این موضوع ندارند نباید اقدام به تعمیر کولر گازی بکنند.چرا که کوچک ترین اشتباهی در این امر موجبات خسارت و هزینه های گزاف می شود.تیم سرویس کاران با رعایت تمام اصول و قواعد تعمیر کولر گازی و سرویس کولر گازی ، با تیمی مجرب در خدمت مشتریان می باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایلید به گفتگو بپیوندید؟
ما دوست داریم شما هم در این بحث شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − سه =