وبلاگ - آخرین اخبار
tashkhise kolergazi invertor va mamoli

چگونه کولر گازی معمولی را از اینورتر تشخیص دهیم؟

یکی از سوالاتی که در هنگام خرید کولرگازی ذهن مشتریان را به خودش جلب می کند، تفاوت کولر گازی معمولی با کولرگازی اینورتر می باشد! همانطور که می دانید هنگامیکه برای خرید کولر، به فروشگاه می روید، حداقل چند نمونه سیستم با برند معتبری به شما معرفی می گردد که با توجه به توضیح فروشنده می توانید سیستم موردنظر خودتان را انتخاب و خریداری نمایید، منتها گاهی، برخی از مشتریان دلشان می خواهد، راه تشخیص کولرگازی معمولی را از اینورتر تشخیص دهند. از این رو ما بر آن شدیم تا در این مقاله نکات مهمی را برایتان ارائه دهیم. با ما همراه باشید. برای درک تفاوت کولرگازی اینوتر و معمولی می توانید این مطلب را مطالعه کنید.

اینورتر چیست؟

اینورتر در واقع یک مبدل برق دستگاه الکترونیکی می باشد که با تبدیل DC به AC به کنترل مدارها می پردازد و از ویژگی های بارز و کاربردی اینورتر، کاهش انرژی مصرف شده توسط دستگاه و در نهایت کاهش هزینه ی برق می باشد که یکی از امتیازهایی است که وجودش در هر سیستم هوشمندی، یک آیتم بسیار مهم و کاربردی می باشد. از این رو در برخی از لوازم خانگی مانند کولرگازی وجود دارد و باعث کاهش مثمر ثمر انرژی می شود. حال چگونه فرق بین کولرگازی معمولی و اینورتر را تشخیص دهیم که در ادامه به آن می پردازیم.

کولرگازی اینورتر

کولرگازی اینورتر

تفاوت کولر گازی اینورتر و معمولی:

تفاوت اصلی و برجسته‌ی کولر گازی با کولر گازی اینورتر در مدار الکتریکی آنها می باشد که در کولر گازی معمولی، مدار الکتریکی آنها شامل یک ترموستات است که با رسیدن به دمای موردنظر، کمپرسور را روشن می کند و این کمپرسور تا زمانیکه به دمای تعیین شده برسد، با بیشترین توان خودش به فعالیت ادامه می دهد. یکی از مواردی که تفاوت بین کولرهای گازی با اینورتر را مشخص می کند، فعالیت مداوم کمپرسور می باشد که به دلیل رسیدن به دمای مورد نیاز و در هنگام راه اندازی با بیشترین مصرف انرژی همراه است و شما را با هزینه های بالای برق روبرو می کند. درحالیکه هدف اینورتر کاهش مصرف انرژی در هنگام راه‌اندازی است. در واقع با به‌کار بردن اینورتر در کولرگازی، به نوعی مصرف انرژی در زمان راه‌اندازی کمپرسور را کنترل کرده و باعث می شود کمپرسور به آرامی راه اندازی شود تا مصرف انرژی و برق بالایی نداشته باشد. موتور اینورتر که در مسیر برق ورودی نصب می شود، با کاهش فرکانس و ولتاژ برق ورودی، سرعت راه اندازی کولرگازی را فوق العاده کاهش می‌دهد و هنگامیکه کولر راه‌اندازی شد کم کم به سرعت فرکانس و ولتاژ می افزاید، به همین ترتیب هنگامیکه سرعت کمتری در راه اندازی کولر برقرار باشد، فشار کمتری به شبکه‌ی برق داخلی خواهد آمد و انرژی بسیار کمتری در زمان فعالیت کولرگازی خواهید داشت. منتها این تنها تفاوت بین کولرگازی معمولی و اینورتر نمی باشد، زیرا هنگامیکه کمپرسور در کولرگازی اینورتر، به دمای موردنظر رسید، خاموش نمی شود بلکه گردش باد را کمتر می کند و به نوعی یک تعادل انرژی ایجاد می کند و همین فاکتور، منجر به عدم فعالیت زیاد کولر خواهد شد. از این رو کولر گازی دارای اینورتر، در کاهش مصرف انرژی نقش بسزایی را ایفا می کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایلید به گفتگو بپیوندید؟
ما دوست داریم شما هم در این بحث شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + 4 =