وبلاگ - آخرین اخبار
elate partabe ab az kolergazi

علت پرتاب آب از پنل کولر گازی

شاید شما هم با مشکل ریزش آب در کولر گازی روبه رو شده باشید در این حالت شما به تعمیر کولر گازی و یا سرویس کولر گازی احتیاج دارید

پرتاب آب از کولر گازی دلیلهای فراوانی میتواند داشته باشد که ما در زیر به شایعترین آنها اشاره میکنیم:

مورد اول:

کمبود گاز کولر گازی باعث یخ زدگی فینها میشود و در نتیجه پس از خاموش شدن کندانسور یخها شروع به آب شدن خواهند کرد و سینی مخصوص آب پر شده و از کنار آن و یا از دهانه کولر گازی شروع به ریزش آب میکند

راه حل این مشکل پیدا کردن محل نشتی و بر طرف کردن آن و سپس شارژ گاز مجدد میباشد

در نظر داشته باشید که امکان دارد کولر گازی شما نشتی نداشته باشد به دلیل اتصالات مهره ها در کولر گازی سالیانه مقداری گاز از همان اتصالات نشت میکند به همین دلیل است که کولر گازی شما هر سال باید سروبس شود.

علت پرتاب آب از کولرگازی

علت پرتاب آب از کولرگازی

مورد دوم:

مورد دوم که آن هم یکی از مشکلات شایع است عدم تخلیه آب از سینی است که خود دلایل مختلفی دارد

1.کثیف شدن فینهای کولر گازی و انتقال گرد و غبار به داخل سینی و گرفتگی مجرای تخلیه و یا مسیر تخلیه آب کولر گازی:شما در این حالت احتیاج به سرویس کولر گازی و شستشوی سینی نیاز دارید که در مقاله های جداگانه در این مورد توضیح داده شده است

2.تا خوردگی شلنگ تخلیه:در این حالت شما باید مسیر شلنگ تخلیه را دنبال کنید تا اطمینان حاصل کنید مسیر کاملا باز میباشد تا در صورت شکستگی و یا تا خوردگی شلنگ تخله کولر گازی آن را بر طرف سازید

3.نداشتن شیب مناسب مسیر آب و یا تراز نکردن در زمان نصب کولر گازی:

در زمانی که کولر گازی شما صاف و تراز نصب نشود آب تخلیه در یک طرف جمع شده و تخلیه نمی شود

یا اگر برای مسیر آب شیبی در نظر نگرفته باشند آب در سینی جمع شده و به بیرون می ریزد

تذکر: سرویس کولر گازی و تعمیر کولر گازی امری کاملا تخصصی است لطفا در صورت برخورد با هرگونه مشکلی با کارشناسان مربوطه در این زمینه تماس حاصل فرمایید.

چند دلیل شایع آبریزی کولر گازی و آموزش کامل رفع آن

برای حل مشکل آبریزی پنل کولر گازی که اصطلاحا به آن اسپیلت نیز می گویند می بایست در وحله اول بدانیم که این موضوع به چه علت اتفاق می افتد ؟ همچنین اگر به سرعت در صدد حل این مشکل بر نیایید قطع به یقین به مشکلات جانبی حاصل از آن بر خواهید خورد که ای مشکلات می تواند از خیس شدن و به اصطلاح نم دادن دیوار هایتان تا از بین بردن کاغذ دیواری و ریختن گچ دیوار ادامه پیدا کند. در این موارد تعمیر کولر گازی تنها راهیست که می توانید انتخاب نمایید.

در این بخش سعی داریم این مشکل را کمی ریشه یابی نماییم به طوری که به تمامی سوالات شما در این مورد پاسخ داده شود.

ریزش آب از کولرگازی

ریزش آب از کولرگازی

کولر گازی در صدد کم کردن رطوبت موجود در محیط و هوا بر می آید

گاز های موجود در کولر گازی گاز هایی هستند به مبرد معروفند.هنگامی که تصمیم به استفاده از کولر گازی می گیرید این مبرد ها از لوله هایی تحت عنوان لوله های مادر یا لوله های اپراتور عبور می کنند و ماهیت ماده ای آن ها درگیر تغییر فیزیکی می شوند که باعث تبدیل حالت گازیشان به مایع خواهد شد. این تغییر فاز دمای لوله های مادر را به شدت میکاهد و باعث سرد شدن آن خواهد شد. این کاهش دما تا حدی نزول پیدا خواهد کرد که حتی گاها به دمای صفر درجه نیز خواهد رسید. از طرفی دمای استاندارد اتاق نیز تا 30 درجه سانتی گراد هم می رسد با توجه به اینکه در فصل تابستان که فصل اسپیلت هاست دمای اتاق نیز به طبع بیشتر خواهد شد. فین و کویل ها رطوبت موجود در محیط یا هوا را جمع آوری می کند.و بصورت مایع از خود خارج می نماید.

آبریزش از پنل کولر گازی می تواند دلایل مختلفی داشته باشد که به تفصیل در مطالب زیر به آن ها اشاره خواهیم کرد اما این فرآیند معمولا به علت آن است که اب از مسیر اصلی خروجی خود خارج شده و از خود پنل خارج می شود .

برند های تحت پوشش تعمیر سرویسکاران

مرکز فنی مهندسی سرویسکاران اقدام به تعمیر کولر گازی سامسونگ ، تعمیر اسپیلت ال جی و تعمیر کولر گازی جنرال در شهر تهران نموده است.

موارد آبریزی کولر گازی

دلیل اول : قاب ناودانی مربوط به آب یا سینی آن آسیب ببیند یا شکسته شود

از دلایل اصلی که موجب ابریزی در محل کولر گازی می باشد و باعث می شود آب بصورت قطره ای به بیرون رانده شود شکستن سینی کولر گازی می باشد که در قسمت پشت آن می باشد.

دلیل شکستن سینی ناودانی تنظیم نبودن فن بلور یا نصب نشدن پنل آن است و یکی از راه های تشخیص آن ، این است که یک شیار یا ترک در قسمت بالای قابی که فن بلور روی آن سوار شده است ایجاد می شود و پس از چند روز آب بصورت قطره ای از آن خارج خواهد شد.

دلیل دوم : بسته و مسدود شدن سینی تحت عنوان ناودانی کولر (سینی تخلیه آب)

ناودانی کولر نقش ناودانی سقف منازل را دارد با این تفاوت که به جای آب باران آب حاصل از رطوبت کولر گازی درون آن جمع می شود. در صورت بسته شدن ناودانی شما نیاز به سرویس کولر گازی خود دارید. این مورد یکی از رایج ترین مشکلاتی است که اکثر مشتریان ما با آن مواجه شده و برای حل آن با ما تماس برقرار می کنند. این مورد باعث برگشتن و برون ریزی آب های اضافه داخل ناودان خواهد شد و برای کولر گازیتان مشکل به وجود خواهد آورد .

دلیل سوم: جابه جایی لوله درین و قرار نگرفتن آن در جای اصلی خود

در این مواقع می بایست کولر گازی باز و تعمیرات لازم روی آن اعمال گردد.این مورد اگر در هنگام نصب کولر گازی لوله درین در مسیر انشعاب لوله ها تا بخورد یا خم شود موجب بروز تدریجی در روند کار کردن کولر گازی شما خواهد شد.در صورتی که انشعابات لوله ها دچار خمیدگی با نشری بشوند باعث می شوند موتور کولر فشار زیادی را متحمل شود و در انتها به از کار افتادن کمپرسور ختم خواهد شد.

در این مقاله نیز به چند مورد از موارد مهم ابدهی یا ریزش آب از پنل کولر گازی پرداختیم.امیدواریم از خواندن آن استفاده لازم را برده باشید. با ما همراه بمانید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایلید به گفتگو بپیوندید؟
ما دوست داریم شما هم در این بحث شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × سه =