وبلاگ - آخرین اخبار
شیر برقی گاز پکیج

شیر برقی گاز پکیج

با توجه به اینکه پکیج به انتخاب اول مهندسین ساختمان برای تامین آب گرم و گرمایش منازل تبدیل شده است، ما سعی کردیم شما را با این وسیله کاربردی آشنا کنیم و در مقالات متعددی که در رابطه با پکیج برای شما همراهان همیشگی و گرامی سرویسکاران نوشتیم درباره مسائل مختلفی از قبیل تعمیر پکیج، قطعات پکیج، نحوه خرید پکیج و….. با شما صحبت کردیم. در ادامه مطالب قبلی، در مطلب امروز می خواهیم درباره شیر برقی گاز پکیج و نحوه تظیم آن با شما صحبت کنیم. لطفا تا انتها با ما همراه باشید.

آیا می دانید شیر برقی گاز پکیج چیست؟

شیر برقی گاز پکیج یک شیر است که پایین محفظه احتراق قرار می گیرد، وظیفه این شیر تنظیم جریان گاز و رساندن گاز به مشعل می باشد. جنس این شیر از جنس آلومینیوم است. این شیر که تنظیم کننده جریان می باشد با برق 24 ولت کار می کند. این شیر با تغییر جریان الکتریکی، مقدار جریان گاز ورودی به مشعل را تغییر می دهد. در واقع وظیفه ی شیر برقی گاز کوتاه و بلند کردن شعله و در حقیقت تغییر شعله می باشد.

شیر برقی پکیج

شیر برقی پکیج

چطور شیر برقی گاز پکیج را تنظیم کنیم؟

اگر پکیج شما به درستی کار نمی کند احتمال اینکه شیر گاز پکیج تنظیم نباشد یا اینکه خراب شده باشد وجود دارد، در واقع یکی از اصلی ترین مشکلات پکیج، تنظیم نبودن شیر برقی گاز پکیج می باشد. که شما برای تنظیم کردن این شیر می توانید از خدمات تعمیر پکیج مجموعه سرویسکاران استفاده بکنید.

اصولا شیر گاز را برای حداکثر توان و حداقل توان پکیج تنظیم می کنند.

چطور شیر برقی گاز پکیج را برای حداقل توان تنظیم کنیم؟

بعد از اینکه درپوش شیر را جداکردید، پیچ شماره 2 را شل کنید و سعی کنید که مانومتر را در نقطه فشار گیری قرار دهید. در مرحله بعد لوله هوا را جدا کنید و پکیج را در حالت حداکثر توان روشن نمایید و شیر آب داغ را تا آخر باز کنید. فشار موجود باید متناسب با نوع گاز پکیج باشد. در صورتی که فشار موجود تنظیم نبود می توانید با برداشتن کلاهک شیشه ای پیچ 3 را با آچار تنظیم کنید. بعد از اینکه تنظیمات مورد نیاز را انجام دادید پیچ شماره 2 را ببندید و لوله هوا را دوباره متصل کنید.

چطور شیر برقی گاز پکیج را برای حداکثرتوان تنظیم کنیم؟

برای اینکه شیر برقی گاز را در حداکثر توان تنظیم کنید، باید مراحلی که برای تنظیم شیر برقی گاز در حداقل توان انجام دادید را طی کنید و در انتها به جای تنظیم پیچ 3، پیچ 4 را تنظیم کنید.

البته ممکن است دستورات بالا در برند های مختلف پکیج متفاوت باشد.

ما در این مطلب تمام تلاش خود را کردیم تا درباره شیر برقی گاز پکیج و چگونگی تنظیم کردن آن اطلاعات جامع و کاملی را در اختیار شما قرار دهیم. سعی کنید در خرید وسایلی مانند پکیج کیفیت را فدای قیمت نکنید، ما در مقاله ای با عنوان راهنمای خرید پکیج سعی کردیم مهم ترین نکات برای خرید پکیج را به شما بگوییم که خواندن آن خالی از لطف نیست. امیدوارم این مقاله مورد پسند شما واقع شده باشد. از اینکه با ما همراه بودید از شما سپاسگذاریم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایلید به گفتگو بپیوندید؟
ما دوست داریم شما هم در این بحث شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + 5 =