وبلاگ - آخرین اخبار
رعایت نکاتی برای خشک شدن سریعتر نقاشی ساختمان و منزلرعایت نکاتی برای خشک شدن سریعتر نقاشی ساختمان و منزل

رعایت نکاتی برای خشک شدن سریعتر نقاشی ساختمان و منزل

نقاشی ساختمان یکی از بهترین، کم هزینه ترین و سریع ترین روش موثر در ایجاد زیبایی دو چندان محیط داخلی و خارجی ساختمان می باشد نقاشی باعث میگردد که منزل شما به زیبایی و تازگی منزلی نو شود. برای انجام نقاشی مهم است که برنامه ریزی درستی داشته باشید تا رنگ منزل بهترین کیفیت را داشته باشد و در زودترین زمان ممکن خشک شود تا بتوانیم در ساختمان و منزل ساکن شویم، زمان خشک شدن رنگ بسیار مهم می باشد که در این مقاله به نکاتی برای سریعتر خشک شدن رنگ نقاشی ساختمان و منزل پرداخته ایم.

استفاده از لایه نازک تر رنگ چه تاثیری در خشک شدن نقاشی دارد؟

شاید این باور را داشته باشید بهتر است که به یکباره مقدار زیادی رنگ را روی دیوار استفاده کرده تا نقاشی بهتری داشته باشید اما استفاده از لایه های نازک و باریک تر رنگ باعث می گردد نقاشی سریع تر انجام شود. همچنین وقتی از لایه های باریک به جای استفاده از یک لایه ضخیم رنگ استفاده گردد ، باعث می شود رنگ یک دست و یکنواخت تر گردد، همچنین میتوانید لایه دوم رنگ را بلافاصله بعد از لایه اول بزنید و نیازی به خشک شدن لایه اول نمی باشد.

بهتر است دیوارها به چه ترتیبی رنگ شود؟

موقع نقاشی وقتی هر بار یک دیوار را رنگ کنید، در این صورت دیوارهای دیگر خشک شده و در این صورت زمانی که دیوار آخر را رنگ کردید دیوار اول خشک شده و برای لایه دوم آماده است. و به این ترتیب دیوارها سریعتر خشک می شود.

به چه وسایلی می توانیم به خشک شدن رنگ کمک کنیم؟

در صورتی که بخواهید رنگ دیوارها زودتر خشک شود با سشوار می توانید فرایند خشک شدن را سریع تر کنید. بوسیله سشوار قسمت هایی که خشک نشده یا کمتر خشک شده اند ، با حرارت مستقیم سشوار کمک کنید تا رنگ خشک گردد . دهانه سشوار حدود چهار سانت از دیوار فاصله داشته باشد بهتر می باشد تا رنگ آسیب نبیند و خراب نشود. به آرامی سشوار را در جهات مختلف دیوار و به سمت قسمت های خیس ببرید تا همه قسمت های یکدست و به یک اندازه خشک گردد و به کیفیت رنگ آسیبی نرسد.

به چه وسایلی می توانیم به خشک شدن رنگ کمک کنیم؟

به چه وسایلی می توانیم به خشک شدن رنگ کمک کنیم؟

انجام این کار بیشتر برای زمانی مفید است که بخواهید یک وسیله را رنگ کرده و به سرعت باید کامل کنید. به جای انتظار برای خشک شدن هر لایه و قسمت با این روش می توانید سریع تر وسیله را خشک کنید و بعد از آن لایه دیگر را رنگ کنید.

نقاشی و رنگ آمیزی منزل باعث می شود که خانه شما دوباره تازه شود با رعایت این نکات می توانید نقاشی بهتری داشته باشید.

خشک کردن با گرمای بالا چه تاثیری روی رنگ دارد؟

اگر تمایل دارید و در نظر دارید رنگ شما ترک داشته باشد به طوری که رنگ پس از خشک شدن حالت ترک ترک داشته باشد، سشوار را زیاد و با دمای بالا روی رنگ بگیرید ، اگر می خواهید فاصله ترک ها بیشتر شود یادتان باشد که گرمای سشوار ترک را گسترده تر می کند. در استفاده از این نوع وسیله مراقب باشید زیرا گرما دادن بیش از حد باعث ورقه ورقه شدن رنگ می شود و رنگ را از بین می برد.

دمای اتاق در زمستان چه اندازه باشد؟

برای خشک شدن رنگ ، دمای اتاق هم موثر می باشد. در مقابل دیواری که می خواهید خشک شود بخاری که مخصوص فضای باز می باشد قرار دهید. اگر در فصل زمستان رنگ می کنید سعی کنید بخاری را در مقابل دیوار خروجی قرار دهید زیرا ان قسمت سردتر است. مراقب باشید در حین رنگ آمیزی دمای اتاق بیش از حد گرم نباشد.

جریان هوا به چه صورت باشد تا رنگ خشک شود؟

این مورد اهمیت دارد و بی تاثیر نیست ، بالا بودن جریان هوا سرعت خشک شدن رنگ را تسریع می بخشد. پنجره را باز کرده و تهویه و پنکه را روشن کنید و به سمت دیوار ها نگه دارید. رطوبت مانع خشک شدن رنگ شده بنابراین استفاده از رطوبت گیر می تواند گزینه مناسبی باشد و از وسایلی استفاده کنید که تا حد امکان رطوبت محیط را کم کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایلید به گفتگو بپیوندید؟
ما دوست داریم شما هم در این بحث شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 3 =