وبلاگ - آخرین اخبار
tanzimate halate tabestane va zemestane package

تبدیل حالت تابستان به زمستان پکیج

تبدیل حالت تابستان به زمستان پکیج در این مقاله به زبانی شیوا و ساده شرح داده شده است. پکیج ها نیاز های دمایی ساختمان را می توانند با گرم کردن آب تا دمای کمتر از نقطه جوش در فشار یک اتمسفری تامین کنند. این نیازهای گرمایشی شامل گرم کردن هوای محیط توسط شوفاژها و یا آب گرم مصرفی بهداشتی در حمام و شستشو می باشد. با توجه به این که تغذیه پکیج ها با سوخت گاز است محصولات تولیدی آن ها نیز آب داغ می باشد رعایت اصول تنظیمات و جزئیات در آن ها بسیار مهم می باشد. تنظیمات پکیج دیواری می تواند شامل نصب پکیج، راه اندازی یا تنظیمات عملکردی سیستم باشد. برای درک بهتر سیستم های پکیج بهتر است ابتدا با انواع پکیج آشنا شوید و سپس موارد زیر را در نظر بگیرید.

در این بخش می خوانید:

فعال کردن حالت زمستانه پکیج

فعال کردن حالت زمستانه پکیج

پیش از تنظیمات پکیج این نکات را در نظر بگیرید

 • در مرحله اول مطابقت کامل دستگاه با گاز مصرفی را کنترل کنید.
 • سلامت دودکش را بررسی کنید و همچنین مطمئن شوید برای چندین دستگاه یک دودکش مشترک استفاده نشود
 • کنترل صحت مجرای دودکش و عدم انسداد مسیر خروج محصولات احتراق
 • رعایت فاصله استاندارد بین دیوار و دستگاه
 • به کار نبردن مواد خورنده و شوینده در بدنه سیستم
 • چک کردن مدار آب گرم و استفاده از تصفیه کننده آب برای مناطق با سختی آب زیاد
 • بررسی مدار گرمایشی پکیج دیواری به جهت عدم وجود براده های جوشکاری یا دیگر آلاینده ها در مسیر آن
 • بررسی تطابق پارمترهای ورودی پکیج با تنظیمات سیستم های تامین کننده برق و گاز و آب
 • نصب بر اساس مقررات و منوآل دستگاه
 • وصل کردن به منبع تامین برق (به همراه استفاده از محافظ الکترونیکی)
 • راه اندازی دستگاه
 • تامین برق پکیج دیواری
 • تامین گاز شهری سیستم
 • فشردن سوئیچ On/Off یا ولوم تابستانه و زمستانه
 • تنظیم آب گرم مصرفی و حرارت مرکزی

عملکرد پکیج دیواری در حالت زمستانی به چه صورت است؟

نوع کارکرد پکیج در حالت زمستانه بسیار متفاوت است. زیرا افزون بر گرم کردن آب مصرفی بایستی آب گرم مدارهای گرم کننده و رادیاتور ها را نیز تامین کند.

در این سیستم اولویت اول با آب گرم مصرفی است. هنگامی که شیر آب گرم باز می شود سنسور برقی مدار رادیاتور را تا وقتی که آب گرم مصرفی باز است قطع می کند. اما این موقت است و با بسته شدن شیر آب گرم مدارآب گرم رادیاتوردوباره وصل می شود. و به این شکل همیشه آب گرم به صورت آنی در دسترس شما قرار دارد.

برای تبدیل حالت تابستان به زمستان پکیج تا زمانی که کلید پکیج را در حالت تابستانه قرار می دهیم ، پکیج فقط آب گرم مصرفی بهداشتی را تامین می نماید و آب داغ گرمایشی رادیاتورها قطع می باشد (به این دلیل که در تابستان احتیاجی به گرم شدن رادیاتورها نداریم ).

زمانی که دستگاه پکیج دیواری را در حالت زمستانه آن تنظیم می کنیم، دستگاه قادر است هم آب گرم مصرفی و هم آب گرم رادیاتور ها را تامین کند. گفتنی است که پکیج نمی تواند

هنگامی که پکیج در حالت زمستانه قرار می دهیم ، دستگاه می تواند آب گرم بهداشتی و همچنین آب داغ گرمایشی رادیاتورها را نیز تامین نماید . لازم به ذکر است که پکیج نمی تواند به طور همزمان آب داغ رادیاتور ها و هم آب گرممصرفی را تامین کند. اولویت پکیج دیواری همواره برای آب گرم بهداشتی است به این صورت که تا مصرف کننده، احتیاجی به آب گرم بهداشتی برای شستن دست و ظروف و حمام و …… نداشته باشد ، پکیج به گرم کردن آب گرم گرمایشی رادیاتورها می پردازد به محض آن که آب گرم بهداشتی باز شود ( شیر آب گرم باز شود ) ، دستگاه تنها آب گرم بهداشتی را گرم می کند و آب داغ مورد نیاز رادیاتورها دیگر گرم نمی شود .

به طور مثال در مدت زمانی که شخصی داخل حمام است و آب گرم دوش باز است ، دیگر آب داخل رادیاتورها را گرم نمی کند. نتیجه آن که در صورتی که شخصی به مدت زیاد دوش بگیرد و یا آب گرم استفاده کند، چون در آن زمان آب داخل رادیاتورها گرم نمی شود ، در نتیجه محیط داخل اتاق ها، سرد می شود.

تبدیل حالت زمستانه پکیج

تبدیل حالت زمستانه پکیج

فعال کردن حالت زمستانه ی پکیج دیواری

در روی پکیج معمولا سه ولوم و یک عقربه به همراه یک دکمه وجود دارد.

ولوم سمت راست: وظیفه خاموش و روشن کردن پکیج را به عهده دارد. اگر بر روی صفر باشد خاموش و اگر به روی یک باشد پکیج روشن می باشد.

ولوم وسطی: تنها مسئولیت آن تنظیم دمای آب گرم مصرفی است. و معمولن با یک بار تنظیم شدن دیگر به ان دست نمیزنیم .معمولن توصیه میشود ک این ولوم را روی وسط قرار دهیم . البته این کار به سلیقه شما و مزاج شما بستگی دارد .

ولوم سمت چپ: در صورتی که این ولوم روی صفر قرار داشته باشد به این معنا است که دستگاه روی حالت تابستانه قرار دارد. اما اگر این ولوم را بچرخانیم به حالت زمستانه قرار می گیرد این که شما در کجا این ولوم را قرار می دهید بستگی دارد به اینکه چه دمایی را می خواهید تنظیم نمایید. همیشه سعی کنید این ولوم رادر قسمت ماکزیمم قرار ندهید زیرا به پکیج فشار می آید.

عقربه: همیشه عقربه را بین یک تا دو قرار دهید. تنظیم این عقربه ها به وسیله شیر پر کن انجام می شود. در اکثر پکیج های دیوار شیر پر کن به صورت یک شیر کوچک آبی رنگ پلاستیکی در زیر دستگاه قرار دارد که به صورت مورب از پکیج بیرون آمده است.

دکمه ریست: این دکمه هنگامی کاربرد دارد که دستگاه ارور بدهد که با فشردن آن ارور به طور موقت رفع می شود.

نکته اول : بهتر است همیشه سعی کنید با ولوم سمت چپی دمای محیط را کنترل کنید و تا جایی که ممکن است به شیر رادیاتور دست نزنید و سعی کنید شیر رادیاتور تا اخر باز کنید .

نکته دوم : نیازی نیست شیر رادیاتور و شیر های رفت و برگشت پکیج در تابستان بسته شود .

نکته سوم : در صورتی که پکیج در محیط بیرون از خانه قرار دارد در مسافرت های زمستانه پکیج را خاموش نکنید بلکه در دمای ملایم تنظیم کنید. و یا اینکه اب درون پکیج را به روشی تخلیه کنید. آن گاه پکیج را خاموش کنید و به سفر بروید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایلید به گفتگو بپیوندید؟
ما دوست داریم شما هم در این بحث شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 4 =