وبلاگ - آخرین اخبار
چگونه بوی بد فاضلاب در خانه را از بین ببریم؟

چگونه بوی بد فاضلاب در خانه را از بین ببریم؟

بوی بد فاضلاب از مشکلاتی می باشد که ممکن است در هر خانه ای از آشپزخانه ، توالت و حمام یا هرجای دیگری به مشام برسد که بسیار آزار دهنده می باشد گاهی اوقات حتی بعد از تمیز کردن دستشویی باز هم بوی بد چاه و فاضلاب به مشام می رسد. باکتری ها و قارچ ها باعث این بوی وحشتناک داخل لوله فاضلاب می شوند و برای ازبین بردن آن راه های مختلفی وجود دارد. که به بررسی آنها می پردازیم.

چه کارهایی برای از بین بردن بوی بد فاضلاب می توان انجام داد؟

به طور معمول بوی بد ناشی از فاضلاب آشپزخانه معمولا به دلیل پسماند غذاها ایجاد می گردد. وقتی ظرف ها را می شویید باقی مانده غذاها در لوله ها گیر کرده و در طول زمان بوی تعفن وحشتناکی ایجاد می کند. باکتری ها و قارچ ها نیز باعث این بوی نامطبوع داخل لوله فاضلاب می گردند.

دلایل بوی نامطبوع فاضلاب در خانه چیست؟

این بو نشان دهنده نشت گاز ســمــی سولفید هیدروژن یا گاز فاضلاب به داخل خانه یا واحد می باشد ، این بو می تواند دائمی بوده و یا فقط در زمانهای مختلفی به مشام برسد ، بسیار غلیظ و یا بوی رقیقی داشته باشد. همانطور که شما هم احساس کرده اید این بو می تواند بویی شبیه بوی تخم مرغ گندیده یا ماهی یا لاشه گندیده داشته باشد. می تواند در آشپزخانه ، توالت ، حمام و یا هرجای دیگر از ساختمان به مشام برسد. ساده ترین راه برای رهایی از این مشکل استفاده از محصولات تمیز کننده تجاری می باشد. با این حال استفاده از این مواد معایب و ضررهایی دارد ، اینکه آن ها لوله ها را تمیز می کنند ، اما اگر به طور منظم استفاده شوند ، باعث پوسیدگی لوله کشی منزل می شوند علاوه بر آن، آن ها گازها و بوهایی را رها می کنند که تنها افراد خاصی می توانند آن را تحمل کنند. و این مواد برای افرادی که آلرژی یا حساسیت دارند آزار دهنده می باشد.

دلایل بوی نامطبوع فاضلاب در خانه چیست؟

دلایل بوی نامطبوع فاضلاب در خانه چیست؟

ترفندهای طبیعی از بین بردن بوی نامطبوع فاضلاب

استفاده از مخلوط سرکه و جوش شیرین برای رفع بوی بد فاضلاب :

برای این کار به نیم لیتر آب ، مقداری سرکه و جوش شیرین نیاز دارید.

برای این کار آب را در کاسه ای به همراه 200 میلی لیتر سرکه اضافه کنید. سپس 100 گرم جوش شیرین با آن اضافه کنید. که بعد از آن می بینید واکنش شیمیایی رخ می دهد. بنابراین سریعا مخلوط را در فاضلاب بریزید.

پس از گذشت نیم ساعت، یک لیتر آب جوش هم در فاضلاب ریخته ، همانطور که مشاهده می کنید، این روشی مقرون به صرفه و ساده برای خلاص شدن از بوی بد ناشی از فاضلاب آشپزخانه تان بوده همچنین می توانید از این روش برای بوی نامطبوع حمام و توالت هم استفاده گردد.

استفاده از نمک، یخ، لیمو برای رفع بوی بد فاضلاب:

ابتدا از یخ و نمک برای از بین بردن باقی مانده ها و پس مانده های مواد غذایی که در فاضلاب گیر کرده اند، استفاده کنید. به این صورت که تکه های یخ را به اطراف ریخته و نمک را به داخل لوله فاضلاب بریزید. هر چند باری که نیاز است این کار را تکرار کنید و در نهایت مقداری پوست لیمو را اضافه کنید تا بوی مرکبات در محیط منتشر گردد.

استفاده از آب و مخمر برای حذف بوی بد فاضلاب:

به طور معمول این ترکیب نتایج بسیار خوبی داشته، تنها چیزی که نیاز دارید یک مخمر نان و آب می باشد. یک فنجان آب به جوش بیاورید. یک بسته مخمر اضافه و بگذارید حل گردد. این مخلوط را در فاضلاب آشپزخانه بریزید و بگذارید تمام شب بماند. این ترفند ساده و ارزان نیز می تواند در حمام و رختشوی خانه نیز کاربرد داشته باشد.

ترفندهای طبیعی از بین بردن بوی نامطبوع فاضلاب

ترفندهای طبیعی از بین بردن بوی نامطبوع فاضلاب

مخلوط جوش شیرین و سرکه سفید به روشی دیگر برای برای رفع بوی بد فاضلاب:

این روش همانند روش اول می باشد با این تفاوت که فرایند آن مقداری فرق دارد ، ابتدا یک فنجان جوش شیرین را زمانی که خشک است ،درون فاضلاب بریزید و مطمئن شوید جوش شیرین تازه می باشد. سپس یک ظرف کوچک سرکه سفید اضافه کنید، که بلافاصله شروع به فوم شدن می کند. بعد از 15 دقیقه، کمی آب به پایین سرازیر می گردد. این مراحل ساده هر گونه بوی بد را از فاضلاب آشپزخانه از بین می برد و بوهای نامطبوع را حذف می کند.

چه نکاتی را رعایت کنیم تا از ایجاد بوی نامطبوع فاضلاب در آشپز خانه جلوگیری شود؟

معمولا بهترین کار ، جلوگیری و پیشگیری از کارهایی می باشد که باعث ایجاد بوی بد فاضلاب می شود. بهترین کار اجتناب از شستن و ریختن هر گونه مواد باقیمانده و مواد غذایی در فاضلاب می باشد زیرا مواد غذایی پس از مدتی بوی گندیدگی از خود متصاعد می کند و حتی باعث گرفتگی فاضلاب می گردد.

همچنین یکی از موارد، صابون های مخصوصی می باشد که برای شستن ظروف به کار برده می شوند و می توانند باعث ایجاد چسبیدن غذا به لوله ها گردد، بهترین راه برای جلوگیری از وقوع این اتفاق با پیروی از برخی از مراحل ذکر شده استفاده از جوش شیرین می باشد. و تا حد امکان مراقب باشید در آشپزخانه و سینک شما مواد غذایی نریزد ، در سرویس های بهداشتی و حمام دستمال کاغذی و زباله ها و وسایل به داخل مجرای فاضلاب نریزد تا باعث گرفتگی و ایجاد بوی نامطبوع نگردد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایلید به گفتگو بپیوندید؟
ما دوست داریم شما هم در این بحث شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + 19 =