وبلاگ - آخرین اخبار
چرا آب پکیج سرد و گرم می شود

چرا آب پکیج سرد و گرم می شود؟

چرا آب پکیج سرد و گرم می شود سوالی است که در این مقاله به بررسی علت های آن می پردازیم. دلیل تغییر دما و سرد شدن ناگهانی آب پکیج بوتان یا ایران رادیاتور و یا ایساتیس و گلدیران تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند و شاید تنها جزئیات ریز و قلق ها تفاوت داشته باشند. بیایید دلایل عمده سرد و گرم شدن آب پکیج را بررسی کنیم. اگر به هر دلیلی این تغییرات را در پکیج خود مشاهده کردید بهتر است برای تعمیرات پکیج در تهران اقدام کنید.

چرا آب پکیج سرد و گرم می شود؟

متن زیر کلیه دلایل شایع این مشکل در پکیج ها را بازگو می کند :

گرفتن رسوب مبدل ثانویه و سرد و گرم شدن آب پکیج

بیشترین علل سرد و گرم شدن آب پکیج های دومبذله این است که پس از گذشت زمان و چند سال پس از کارکرد پکیج، مبدل ثانویه ( مبدل صفحه ای) دچار جرم گرفتگی می شود و بایستی با اسید شستشو داده شود. البته این مسئله به عوامل مختلفی بستگی دارد. و ممکن است این زمان بین 7 ماه تا 5 سال متغیر باشد. می توان گفت حدود 80 تا 90 درصد دلیل سرد و گرم شدن پکیج های دو مبدله این مورد می باشد. (در پکیج های ایران رادیاتور معمولا با نمایش ارور ۷۰ به صورت لحظه ای همراه است ) .

چرا آب پکیج سرد و گرم می شود؟

چرا آب پکیج سرد و گرم می شود؟

نوسان در فشار آب ورودی واحد ساختمان و در نتیجه سرد و گرم شدن آب پکیج

فشار آب ورودی که به واحد مسکونی وارد می شود را بررسی کنید ( البته منظور از بررسی و کنترل کردن همان مشاهده چشمی می باشد). در برخی مواقع به علت تنظیم نبودن پمپ آب ساختمان آب دارای نوسان زیادی است و به طور مداوم فشار آب کم و زیاد می شود. بنابراین ابتدا باید پمپ ساختمان را تنظیم نمود و اگر باز هم مشکل سرد و گرم شدن آب پکیج رفع نشد از یک سرویسکار کمک بگیرید.

مشکل و خرابی ntc آبگرم مصرفی

کار ترمیستور و یا ntc این است که دمای آب را به برد اعلام کند و اگر ntc خراب و معیوب شود این مقدار اشتباه به برد اعلام می شود و در نتیجه آب پکیج سرد و گرم می شود که این باعث سرد و گرم شدن آب پکیج می شود. لازم به ذکر است که احتمال این مورد کم است.

فلوسوئیچ خراب شود

برخی مواقع هنگامی که شیر آب گرم را باز می کنیم، آب به خوبی گرم می شود اما هنگامی که آب را با سرد مخلوط می کنیم به جای این که آب ولرم شود کاملا سرد می شود واین روند مدام تکرار می شود و همین موجب سرد و گرم شدن آب پکیج می شود. در این مواقع می توان گفت که فلوسوئیچ ( فلومتر یا فلورگلاتور) ایراد پیدا کرده است.

کم بودن بیش از حد فشار آب

گاهی فشار آبی که به پکیج وارد می شود بیش از اندازه کم است. بنابراین فشار آب بلافاصله بالا می رود و سنسور ntc یا همان ترمیستور آب گرم مصرفی دستور قطع شعله را می دهد. و این روند مدام تکرار می شود و در نتیجه موجب سر و گرم شدن آب پکیج می شود.

دلیل سرد و گرم شدن آب پکیج چیست

دلیل سرد و گرم شدن آب پکیج چیست

خرابی ntc شوفاژ

گاهی ممکن است ntc و یا ترمیستور شوفاژ خراب باشد. هر چند این مورد به ندرت پیش می آید، اما ترمیستور شوفاژ گاهی می تواند موجب ایراد های عجیب و غریب در پکیج دیواری شود که یکی از آن ها سرد و گرم شدن آب پکیج است.

تنظیم نبودن شعله بلند دستگاه

برخی مواقع تنظیمات شعله پکیج به وسیله افراد ناشی به هم می خورد. نشانه تنظیم نبودن شعله این است که آب به خوبی گرم می شود و سریعا به به دمای بالای 60 درجه می رسد و دستگاه خاموش می شود و این روند مدام تکرار می شود و این موجب تغییر دمای آب پکیج می شود که در این صورت باید توسط یک سرویسکار تنظیم شود.

خرابی سنسور فن

در صورتی که پرشر فن درست عمل نکند و قطع و وصل کند، نشان دهنده این است که پرشر فن خراب است. پرشر فن گاهی در ابتدای فرمان درست کار می کند اما با روشن شدن شعله و بیشتر شدن حجم شعله سنسور فن فرمان قطع را صادر می کند و این کار مرتبا تکرار می شود .به همین دلیل آب سرد و گرم می شود.

رسوب گرفتن مبدل اصلی پکیج دیواری

ممکن است مبدل اصلی و یا مبدل اولیه جرم بگیرد. البته این موارد فقط در دستگاه های دو مبدل به وجود می آید و یا بهتر است بگوییم در فقط در پکیج های دو مبدله است که جرم گرفتن مبدل اولیه موجب سرد و گرم شدن آب می شود. هنگامی که مبدل اولیه جرم می گیرد، به دنبال آن گردش سریع آب و تبادل حرارتی مختل می شود و سنسور ntc موجب قطع شعله می شود و در نتیجه همین موجب سرد و گرم شدن آب پکیج می شود.

ضعیف شدن پمپ

ضعیف شدن پمپ از دیگر علت های تغییر دمای آب پکیج می باشد. البته این مورد نیز کتر اتفاق می افتد و فقط در پکیج هایی که دو مبدله هستند ایجاد می شود زیرا در پکیج تک مبدله پمپ درگیر نیست.

سرد و گرم شدن آب پکیج دیواری

سرد و گرم شدن آب پکیج دیواری

علت یازدهم سرد و گرم شدن آب پکیج دیواری

در دستگاهایی که با فلومتر کار می کنند خرابی فلومتر و اعلام اشتباه دبی موجب می شود تا آب مصرفی سرد و گرم شود احتمال این مورد هم بسیار پایین است.

روشن و خاموش شدن مکرر شعله دستگاه

گاهی به دلایل گوناگون شعله دستگاه به طور ثابت روشن نیست و مدام خاموش و روشن می شود و نتیجه آن این است که وقتی شعله ثابت نباشد و خاموش و روشن شود آب پکیج سرد و گرم می شود. به طور مثال گاهی در پکیج، بودن فلنچ دود برخی مواقع موجب همین مسئله می شود که بایستی برداشته شود. البته ممکن است روشن خاموش شدن مکرر دلیل دیگری داشته باشد .

8 دلیل سرد و گرم شدن آب پکیج چیست؟

قبل از هر چیزی میدونید که تقریبا همه برای فراهم کردن آب گرم منزلشون پکیج خریداری می کنند اما بعد از استفاده در طی سالیان با یکسری مشکلاتی برمی خورند پس برای حل مشکلات پکیج خود اینجا کلیک کنید و سریعا پاسخ سوالتون رو دریافت کنید و پس از راهنمایی گرفتن از مطالب این سایت می توانید به راحتی مشکل پکیج خود را حل کنید و یا حتی در صورت اینکه نتوانستید آن را تعمیر کنید با متخصصان تماس کرفته تا به سرعت مشکل به وجود آمده را حل کنند.

دراین بخش قصد داریم 8 دلیل سرد و گرم شدن اب پکیج را به شما عزیزان توضیح دهیم لطفا تا پایان مقاله با ما همراه باشید

1-نوسانات فشار آب می تواند یکی از دلایل سرد گرم شدن آب پکیج باشد، در این مواقع شما باید پمپ آب ساختمان را چک کنید تا از تنظیم بودن آن مطمئن شوید. در واقع زمانی که پمپ آب ساختمان تنظیم نیست احتمال نوسان در فشار آب وجود دارد که نتیجه آن سرد و گرم شدن آب می باشد.
2-از دلایل دیگر می توانیم به جرم گرفتن مبدل ثانویه اشاره کنیم. اصولا در 80 درصد مواقع مشکل این مورد می باشد.

سردی پکیج

سردی پکیج

به طور کلی در پکیج های دو مبدله تقریبا بعد از گذشت حدود 2 سال از شروع استفاده مبل ثانویه جرم می گیرد. شما برای جرم گیری مبدل ثانویه می توانید از اسید استفاده کنید.

3-اگر بخواهیم احتمال سوم را بررسی کنیم احتمالا باید به خرابی سنسور آبگرم اشاره کنیم. البته شایان ذکر است که این احنکال به ندرت اتفاق می افتد.

4-خرابی فلومتر(جریان سنج) می تواند دلیل چهارم در سرد و گرم شن آب پکیج باشد.

در واقع در دستگاه هایی که با فلومتر کار می کنند خراب شدن فلومتر و اشتباه اعلام کردن دبی می تواند یکی از دلایل باشد.

5-احتمال پنجم مشکلات ناشی از پرشر فن می باشد که البته کمتر اتفاق می افتد. قطعه پرشرفن یک سوئیچ فشار می باشد که با کنترل خروج محصولات احتراق عملکرد سالم و بی خطر پکیج را ضمانت می کند.

6-دلیل ششم جرم گرفتن مبدل اولیه می باشد که اصولا تنها در پکیج های دو مبدله اتفاق می افتد.

7-دلیل هفتم می تواند پایین بودن بیش از حد فشار آب باشد.

زمانیکه فشار آب سردی که وارد پکیج می شود بیش از حد کم باشد آب بلافاصله به جوش می آید که در نتیجه سنسورآب گرم فرمان قطع شعله را می دهد و این روند به صورت مداوم تکرار می شود که نتیجه آن سذد و گرم شدن جریان آب می باشد.

8-دلیل هشتم و آخرین دلیل می تواند خرابی سنسور ntc یا همان تریمیستور باشد. کار سنسور تریمیستور تشخیص دمای آب می باشد. در واقع اگر اختلالی در کار این سنسور به وجود آید جریان آب سرد و گرم می شود.

سنسور ntc یا همان ترمیستور آب گرم مصرفی خراب است که به ندرت اتفاق می افتد . در واقع کار سنسور تشخیص دمای اب هست و اگر اختلالی در کار سنسور ایجاد شود آب پکیج سرد و گرم می شود .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایلید به گفتگو بپیوندید؟
ما دوست داریم شما هم در این بحث شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − شش =