وبلاگ - آخرین اخبار
پکیج دیواری دودکش دار تحت چه شرایطی قابل استفاده است ؟

پکیج دیواری دودکش دار تحت چه شرایطی قابل استفاده است؟

در این مطلب می خواهیم در رابطه با شرایط استفاده از پکیج دیواری دودکش دار و همچنین نکاتی که قبل از خرید و در نصب پکیج دیواری باید مورد توجه قرار گیرد، با شما صحبت کنیم. با ما همراه باشید

برای رعایت استاندارد در تمام پکیج های دیواری فاصله از کلاهک تعدیل دستگاه تا کلاهک تعدیل پشت بام ( ارتفاع عمودی دودکش ساختمان ) باید حداقل حدود 4 متر باشد.

در صورتی که از پکیج دیواری دودکش دار استفاده شود، باید انتهای لوله دودکش در پشت بام باید بصورت اچ ( H ) شکل باشد.

اندازه قطر لوله دودکش ساختمان برای استفاده از پکیج دیواری باید 15 سانتیمتر باشد.

پکیج دیواری باید دارای شیر گاز مستقل و یک دودکش مستقل باشد تا مکش دود به درستی انجام گیرد.

به هیچ عنوان پکیج دیواری را به دودکش های مشترک و شیر گاز مشترک وصل نشود.

لوله افقی دودکش باید با شیب مناسب و مثبت به سمت بالا داشته باشد و طول لوله افقی دودکش نباید از 20 سانتیمتر بیشتر باشد.

هر گاه هر کدام از شرایط مورد نیاز پکیج دیواری دودکش دار فراهم نبود، نمی توان از دستگاه دودکش دار استفاده نمود و باید از پکیج فن دار استفاده گردد.

دود کش ساختمان باید جداگانه و فقط مخصوص همان دستگاه پکیج باشد.

در صورتی که قسمتی از لوله دودکش در فضای آزاد قرار بگیرد، باید آن قسمت را با عایق پشم شیشه عایق کرد، زیرا اگر بدنه دودکش در اثر تماس با هوای محیط سرد گردد، دودی که از آن عبور کرده سرد شده و به سختی تخلیه می شود و موجب می گردد کشش دودکش کم شده و باعث می شود تا دود از دودکش تخلیه نشود و سنسور دود عمل کند و پکیج دیواری خاموش شود. البته این خاموش شدن به خاطر ایمنی مصرف کننده می باشد و مربوط به خرابی پکیج نیست.

پکیج دیواری دودکش دار

پکیج دیواری دودکش دار

نکاتی که قبل از خرید و در نصب پکیج دیواری دودکش دار باید مورد توجه قرار گیرد

در صورتی که محل نصب پکیج دیواری گازسوز در بالکن یا فضای باز باشد، باید از وزش مستقیم باد یا جریان تند هوا محفوظ نگه داشته شود.

اگر بخشی از مسیر دودکش پکیج دیواری، بصورت افقی (بیش از 30 سانتی متر) باشد، استفاده از پکیج های فن دار الزامی می باشد.

فشار آب شهر در محل نصب پکیج دیواری می باید حداقل 1 و حد اکثر 3.5 اتمسفر باشد.

با توجه به هد پمپ سیر کولاتور در دستگاههای پکیج گرمایشی، حد اکثر طول لوله کشی افقی آب برای رادیاتور های شوفاژ حدود 35 متر می باشد.

نکته: در محل هایی که ارتفاع از سطح دریا بیشتر باشد به ازء هر 600 متر ارتفاع اضافی 30% از ظرفیت حرارتی ناشی از احتراق کاسته میشود و در نتیجه کلیه ی دستگاهای احتراقی دارای ظرفیت خروجی کمتری می باشند.

ظرفیت حرارتی پکیج های دیواری و زمینی با قدرتی از 20000 تا 50000 وات بر ساعت ساخته میشوند و آنها را مناسب برای واحد های مسکونی از 60 تا 350 متر مربع با ظرفیت های 20 تا 35 هزار وات بر ساعت در نظر گرفته می شوند.

همچنین برای جلوگیری از رسوب گرفتن مبدل ، به خصوص برای شهر هایی که درجه سختی آب آن بالا می باشد ، استفاده از یک رسوب زدای مغناطیسی مناسب در مسیر ورودی آب سرد به دستگاه را باید در زمان نصب پکیج دیواری نصب نمود.

شرکت فنی مهندسی سرویسکاران در خصوص تعمیر پکیج و سرویس پکیج با کادری با تجربه آماده خدمت رسانی در سراسر شهر تهران در حیطه ی نصب، تعمیر و سرویس پکیج، اسید شویی پکیج و کلیه امور مربوط به پکیج در کلیه ی برندها با ارزان ترین قیمت و سرویس دهی در محل می باشد.

سرویسکاران انجام خدمات با بالاترین کیفیت و در عین حال با پایین ترین قیمت در کوتاه ترین زمان ممکن و همچنین رضایت شما مشتریان عزیز را سرلوحه کار خویش قرار داده است

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایلید به گفتگو بپیوندید؟
ما دوست داریم شما هم در این بحث شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × سه =