وبلاگ - آخرین اخبار
دلایل خرابی ماشین لباسشویی و راه حل

دلایل خرابی ماشین لباسشویی و راه حل

در ابتدا به شما عزیزان بگم که اگر در حال کار کردن با ماشین لباسشویی خودتون بودید و یک دفعه مشکلی برای ماشین لباسشویی تون پیش اومد اصلا نگران خرابی ماشین لباسشویی نباشید فکر نکنید که دیگه نمی تونید از ماشین لباسشویی تون استفاده کنید و باید کلی هزینه کنید و یکی دیگه بخرید در این توضیحاتی که به شما عزیزان میگم به طور حتمی میفهمید مشکل از چیه، حتی تو این مقاله می تونید یاد بگیرید چطور عیب ماشین لباسشویی خودتون رو بر طرف کنید و اگر هم درست نشد اصلا نگران باشید با یک تماس با گروه متخصص و یا استفاده از اپلیکیشن خدمات منزل به سرعت تعمیرکار ماشین لباسشویی را برای رفع عیب اعزام می کنند. حالا چند مورد از خرابی هایی که زیاد اتفاق میفته و همه راجع به اون زیاد سوال می پرسند رو به طور کامل بهتون میگم.

علل خرابی ماشین لباسشویی

1. بدنه ماشین لباسشویی اتصال برق داره

یکی از علل خرابی ماشین لباسشویی که شما ممکن است با اون مواجه بشید اینکه وقتی دستتون به بدنه ماشین لباسشویی می خوره احساس برق گرفتگی می کنید حالا می خوام بگم اشکالش از چیه، به 2 علت این اتفاق میفته یکیش اینه که ممکن یکی از قطعات الکتریکی دارای اتصال بدنه باشه یا یکی از سیم های رابط داخل ماشین معیوب باشه.

راه حل: اگر یکی از قطعات الکتریکی خراب است باید عوض بشه اون قطعه اگر نه پس باید بگردید دنبال سیم های معیوب اگر پیدا کردن سیم معیوب سخته و پیدا نمی شه باید سیم بندی را کاملا عوضکنید تا مشکلش حل بشه.

تعمیر لباسشویی

تعمیر لباسشویی

2. متوقف شدن تایمر وسط برنامه

یکی دیگر از علل خرابی ماشین لباسشویی مشکلی که شاید خیلی ها زمانی که در حال کارکردن با ماشین لباسشویی هستند اینه که وسط کار یک دفعه تایمر متوقف می شه این اتفاق بر اثر 3 تا مشکل می تونه پیش بیاد.

1.ممکنه هیترسوخته باشه، حالا کامل توضیح میدم چرا این اتفاق میفته. در بعضی از ماشین لباسشویی ها از هیتراستات خاصی استفاده میشه بعد از اینکه آب به دمای خاصی میرسه کنتاکت درون هیتر بسته می شه با بسته شدن این کنتاکت موتور تایم کار خودشو میتونه به خوبی انجام بده حالا اگر هیتر سوخته باشه برق دار نمیشه کنتاکت و باعث متوقف شدن ناگهانی تایمر میشه.

2. نقص چرخ دنده های موتور: اگر چرخ دنده موتور پلاستیکی باشه ممکن بعد از یه مدتی که عمرمفید خودشو کرده و ساییده شده برای همین دیگه نمی تونه به درستی کار خودشو انجام بده. راه حل: پس اگر چرخ دنده ها معیوب شده باشند با سرویس کامل موتور تایمر مشکل حل می شه.

3. نقص توپی تایمر: زمانی که تایمر به سمت مخالف می چرخه بخشی از زائده ها خورد میشه و چون اون قسمت به مشکل میخوره بقیه برنامه ها هم درست پیش نمیره.

3. زیاد بودن صدای ماشین لباسشویی موقع کار: اینکه ماشین لباسشویی شما موقعی که داره کار میکنه صدای زیادی میده و شما رو اذیت میکنه دلیل های زیادی داره. به چند مورد از دلیل های اصلی اشاره می کنم.

1.خراب شدن یاتاقان موتور شستشو: راه حلش اینه که اول یاتاقان رو آزمایش کنید اگر خراب بود ابتدا باید کد مخصوص بلبرینگ ر پیدا کنید بعدش نمونه مشابه رو به جاش قرار بدید.

خرابی لباسشویی

خرابی لباسشویی

2. برخورد تسمه با سیم بندی ماشین: اگر تسمه یا پولی ها با سیم بندی درگیرشده باشه راه حلش: ابتدا محفظه پشت ماشین رو باید باز کنید اگر این مشکل رو دیدید سیم ها رو یا با بسته مخصوص ماشین یا مفتول های روکش دار به شاسی وصل کنید.

3. خراب شدن تسمه: زمانی که تسمه معیوب باشه تنها راه حل تعویض با تسمه ای مشابه است.

4. خراب شدن یاتاقان

5. شکسته شدن سه شاخه نگهدارنده: اگر حتی یکی از شاخه های نظام نگه دارنده بشکند در سرعت‌بالا درام ﻟﻨﮕﺮ اﻧﺪاﺧﺘﻪ و به‌احتمال‌قوی ﺑﺎ دﯾﮓ ﻓﺮﻋﯽ ﯾﺎ ﻫﯿﺘﺮ در ﮔﯿﺮ می‌شود. ﺑﺮای اظهارنظر ﻗﻄﻌﯽ ﻻزم اﺳﺖ ﭼﻠﯿﮏ و درام بازنموده و سه‌شاخه نگه‌دارنده درام را از ﻧﺰدﯾﮏ موردبررسی ﻗﺮار دﻫﯿﺪ. ﻻزم اﺳﺖ ذﮐﺮ ﺷﻮد ﮐﻪ ﺷﮑﺴﺘﻦ اﯾﻦ ﻗﻄﻌﻪ، بی‌شک یاتاقان‌ها را ﻧﯿﺰ ﺧﺮد ﻧﻤﻮده و اﮔﺮ ﻟﻨﮕﺮ درام در ﺣﺎل ﭼﺮﺧﺶ بیش‌ازاندازه ﺑﺎﺷﺪ ﻫﯿﺘﺮ ﻧﯿﺰ آﺳﯿﺐ می‌بیند. ازاین‌رو به‌محض اﺣﺴﺎس ﺻﺪای ﺧﺸﻦ و غیرطبیعی از ﻣﺎﺷﯿﻦ، ﮐﺎر را ﺗﺎ زﻣﺎن ﺑﺎزدﯾﺪ ﮐﻠﯽ ﻣﺘﻮﻗﻒ ﻧﻤﺎﯾﯿﺪ.

4. آب لباس ها گرفته نمی شود: اگر دور تند ماشین عمل نکند در نتیجش آب لباس ها گرفته نمی شود، این مشکل چندتا دلیل مهم می تونه داشته باشه که این موارد رو به شما عزیزان می گم.

  • ممکنه دور تند سوخته باشه، اگر برق رو به دور تند مستقل از ماشین لباسشویی وصل کردید و بعد صدایی غیر متعارف شنیدین و هیچ عکس العملی ندیدید و حرکتی نکرد باید سیم پیچ های دور تند رو حتما تعویض کنید.
  • نرسیدن ولتاژبه دور تند ماشین لباسشویی: برای درست ترفهمیدن این موضوع تمامی سیم های رابط موتور رو جدا کنید و دنبال سر سیم مربوط به دور تند بگردید در مرحله ی بعد اون سیم مربوط رو از مدار استارت جدا کنید. اگر دورتند موتور رو به برق اتصال دادید عمل کرد یا از تایمر ولتاژ بهش نمی رسه یا سیم های دور تند دارای نقص هستند.
  • خازن مربوط به دور تند خراب شده: با یک مرحله تست کردن متوجه خراب یا سالم بودن خازن می شوید و در صورت خراب بودن حتما باید تعویض بشه.

این چند موردی که براتون توضیح دادم از مهم ترین و رایج ترین اشکالاتی است که ممکنه برای ماشین لباسشویی شما اتفاق بیفته. امیدوارم که این مطلب تونسته باشه پاسخ سوالات شما را داده باشه. اگر ماشین لباسشویی یا وسایل دیگه ی منزلتون خراب شد می تونید از خدمات تعمیر ماشین لباسشویی مجموعه سرویس کاران بهره ببرید. در نظر داشته باشید سرویسکاران دارای کادری متخصص برای تمامی خدمات در منزل می باشد از جمله تعمیر یخچال، تعمیر پکیج، تعمیر ماشین لباسشویی، تعمیرات کلیه لوازم منزل، کارهای ساختمانی .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایلید به گفتگو بپیوندید؟
ما دوست داریم شما هم در این بحث شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − ده =