وبلاگ - آخرین اخبار
kolergazi va kolerabi

تفاوت کولر گازی با کولر آبی

مسلما با گرم شدن هوا، نیاز به داشتن یک سیستم هوشمند برای خنک کردن هوا مانند کولر آبی و کولرگازی بیشتر احساس می شود. خصوصا هنگامیکه در روزهای گرم تابستان و هوای داغ بیرون به منزل پناه می بردید، تنها چیزی که می تواند حالتان را خوب کند، باد سرد کولر می باشد. از طرفی با توجه به پیشرفت علم و تکنولوژی و وجود انواع کولرهای گازی و کولرهای آبی و متعدد بودن این سیستم‌های هوشمند، به واقع آدم می ماند که کدامیک بهتر است؟ کولر گازی یا کولرآبی؟ منتها اولین آیتمی که هنگام خرید کولر به آن نیاز دارید، اینست که برای محیطی که قرار است کولر در آن نصب شود، کدام مدل بهتر خواهد بود؟ما در این مقاله قصد داریم به تفاوت کولر گازی با کولر آبی بپردازیم تا شما بتوانید بهترین تصمیم را در هنگام خرید بگیرید. با ما همراه باشید.

کولر آبی یا کولر گازی؟

مسلما هرکدام از دو نوع کولرگازی و کولرآبی، کاربردها و ویژگی های منحصر به فرد خودشان را دارند که با توجه به نیاز شما می تواند مهم باشد. بنابراین ابتدا به محیطی که قرار است کولر در آن نصب شود، توجه کنید و انتظارات خودتان را مشخص نمایید تا ببینید که کدام مورد برای شما مناسب تر می باشد. همچنین به متراژ منزل یا محیط کارتان هم توجه کنید، چرا که اگر منزل شما بزرگ باشد، ممکن است به بیشتر از یک کولر نیاز داشته باشید که آنگاه باید ببینید کدامیک می تواند برای شما مناسب و کم هزینه تر تمام شود.

تفاوت کولر آبی و گازی

تفاوت کولر آبی و گازی

تفاوت کولر آبی با کولرگازی

یکی از مهمترین مواردی که در هنگام خرید کولرگازی و کولر آبی بایستی مورد توجه قرار داد مصرف برق در آنها می باشد که طبق آزمایشاتی که در این زمینه انجام شده، برق مصرفی در کولر آبی 4 برابر کولر گازی می باشد. از این رو اگر می خواهید در مصرف برق، صرفه جویی کنید و هزینه های بالایی را نپردازید، کولر آبی یک گزینه مناسب می باشد. همچنین باید این نکته را هم در نظر داشت که با توجه به بحران کم آبی، استفاده از کولرهای ابی آنقدر هم پیشنهاد نمی شوند و کولرهای گازی به دلیل سرد کردن فضا در کوتاهترین زمان ممکن و همچنین برخورداری از دو قابلیت گرمایشی و سرمایشی طرفداران بیشتری را به خود اختصاص داده اند.

شرایط آب و هوایی را در انتخاب کولر مدنظر داشته باشید

مورد مهم دیگری که باید در ردیف تفاوت های بین کولر آبی و کولر گازی قرار داد، شرایط جغرافیایی شماست، به اینصورت که در مناطق جغرافیایی که رطوبت بالایی دارد و آب و هوا به صورت شرجی می باشد، کولرهای آبی به هیچ عنوان مناسب نیست و کارکرد خوبی ندارد و در عوض بایستی از کولرهای گازی استفاده کرد.

نگهداری کولر

چگونه نگهداری از کولرگازی و کولر آبی مستلزم رعایت یکسری نکات می‌باشد که تعمیر و سرویس به موقع، اولین و مهمترین نکته است. در واقع تعمیر کولرگازی و تعمیر کولر آبی مهمترین بخش مراقبت و نگهداری کولر است که برای پیشگیری از سوختن قطعات و هزینه های بالا بایستی به آن دقت نمایید. از این رو سعی کنید سرویس کولر گازی خود را در زمان خودش انجام دهید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایلید به گفتگو بپیوندید؟
ما دوست داریم شما هم در این بحث شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + 7 =