خدمات کولر گازی|سرویس کولر گازی|نصب کولر گازی

خط ویژه

02188665052

خدمات کولر گازی|سرویس کولر گازی|نصب کولر گازی

پاسخگویی تا ساعت 20

48 46000 0990

نصب کولر گازی | سرویس کولر گازی | تعمیر کولر گازی

تعمیر یخچال و فریزر

دفتر مرکزی (خط ویژه)

02188665052

نمایندگی مرکزی :

52 50 66 88 021

نمایندگی شمال :

91 229 229 021

نمایندگی غرب :

15 39 51 66 021

تعمیر یخچال و فریزر

تعمیر یخچال و فریزر

تعمیر یخچال در تهران با سرویس ویژه ، تعمیرات یخچال فریزر های خانگی و صنعتی، ساید با ساید در محل با نازلترین قیمت ها و سریعترین سرویس ممکن توسط سرویسکاران انجام می شود.

یخچال یکی از مهمترین و پرمصرف ترین ابزار برقی در هر منزلی محسوب می شود که ممکن است به هر دلیل خراب شود و مانند هر وسیله برقی دیگری به تعمیر نیاز داشته باشد.اگر شما در حال خواندن این نوشته درباره تعمیر یخچال هستید،حتما برای یخچال فریزر شما مشکلی پیش آمده است که شما به دنبال راهکاری برای رفع این مشکل می گردید و یا برای تعمیر یخچال فریزر خود به دنبال یک تعمیر گاه یخچال یا تعمیرکار یخچال زبر دست می گردید. مشکلات پیش آمده برای یخچال می توانند از روی غیر عادی کار کردن یخچال تشخیص داده شوند.

علائم خرابی یخچال ممکن است صدای غیرطبیعی یخچال، کار نکردن کمپرسور یخچال، خراب شدن یخساز، روشن نشدن دستگاه و… باشد.به هر حال ما اصلا نگران نباشید ما به شما در حل این مشکل کمک خواهیم کرد.

همانطور که در ابتدای صحبت هایمان گفتیم یخچال یکی از مهم ترین لوازم برقی در تمامی خانه هاست و تعمیر یخچال نیز در جای خود برای عملکرد درست این سیستم مهم است. قطعا برای تعمیر یخچال بایستی از یک سرویسکار حرفه ای و زبردست استفاده کرد تا بتواند تعمیر یخچال را در کوتاهترین زمان ممکن و با بالاترین کیفیت انجام دهد. از این رو ما در این مطلب قصد داریم مطالب مهمی را به منظور نگهداری درست و اصولی از یخچال، تعمیر یخچال و همچنین معرفی تعمیرکار متخصص به شما مخاطبان عزیز و محترم ارائه دهیم.

در ابتدا درمورد انواع یخچال ها و مشخصات آن ها نکاتی ارائه خواهد شد.سپس درباره خرابی های پیش آمده برای یخچال ها و عوامل آن به شما اطلاعاتی می دهیم که بفهمید چرا یخچال شما دچار خرابی شده است شاید شما نیاز به دانستن نکات بیشتری برای مراقبت از لوازم الکتریکی خود داشته باشید و سپس بهترین تعمیرکار یخچال در محل را به شما معرفی خواهیم کرد که بتوانید تعمیر یخچال تان را به راحتی به او بسپارید. اگر شما هم به دنبال راههایی برای تعمیر یخچال خود هستید، تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

در بخش اول می خواهیم انواع یخچال فریزر ها را به شما معرفی کنیم. دسته بندی های نام برده، دسته بندی های کلی هستند و مصارف مربوط به خود را دارند.

1-یخچال فریزرهای خانگی

همانطور که از نام آن ها پیداست، یخچال فریرزهای خانگی،یخچال هایی با ابعاد کوچک و یا متوسط هستند که در خانه ها برای نگهداری مواد غذایی استفاده می شوند.این یخچال ها شامل مدل ها و انواع ها مختلفی هستند.فریزر های خانگی شامل: یخچال فریزر ساید بای ساید و یخچال فریرز طبقه ای می باشد.

همچننین یخچال فریزر های خانگی خود شامل برند های مختلفی هستند که توسط شرکت های مختلف داخلی و خارجی تولید می شوند.اگرچه یخچال های خانگی دارای کارایی یکسانی هستند اما به نسبت برند تولید شده دارای کیفیت های متفاوتی می باشند.به وجود آمدن مشکل برای هر یخچالی کاملا عادی است و فکر نکنید که اگر محصول برندی را خریداری می کنید دیگر به تعمیر و رسیدگی به آن ها نیازی ندارید.

حتی اگر مشکل خاصی برای یخچال فریزر های شما به وجود نیاید باید بدانید که،یخچال فریرزهای امروزی هر ساله نیاز به سرویس، بازدید و تعویض فیلتر های آب و هوا دارند. توجه داشته باشید که سرویس و تعمیرات یخچال فریرزهای خود را به افراد متخصص بسپارید.

2- یخچال فریزرهای صنعتی

مسلما شما تعداد زیادی از یخچال های صنعتی را روزانه در فروشگاه های فروش مواد غذایی مشاهده می کنید.این یخچال ها در ابعاد بسیار بزرگ ساخته می شوند تا بتوانند مواد غذایی زیادی را در خود نگهداری کنند.طرز کار یخچال های صنعتی به گونه ای است که هوای گرم را به بیرون محیط نگهداری مواد غذایی انتقال می دهند و از این طریق دمای داخلی یخچال را پایین نگه می دارند.بیشتر یخچال های صنعتی برخلاف نمونه های داخلی مانند فریزر ها نیستند.یخچال فریزر های صنعتی خود دارای انواع گوناگونی هستن که تنوع نوع آن ها نسبت به یخچال های خانگی بسیار گسترده است.

در چه مواقعی باید یخچال خود را تعمیر کنیم؟

شاید برایتان سوال باشد در چه مواقعی نیاز به سرویس یخچال پیدا می کنید؟ قبل از هر چیزی باید بدانید سرویس یخچال اگر هنوز هیچ مشکلی در کارکرد آن پیش نیامده باشد، کاری کاملا اختیاری است. شما می توانید در زمان مشخصی از سال، با سرویسکاران تماس گرفته و یخچال خود را سرویس کنید. اما در زمانی که یخچال شما درست کار نمی کند، به عنوان مثال، زمانی که یخچال شما به صورت اتومات کار نمی کند و یا زمانیکه یخچال شما به خوبی سرد نمی کند و مواد غذایی شما سرد نمی شود و یا موارد دیگری که همگی باعث می شوند تا عملکرد یخچال دچار مشکل شود، در این هنگام بایستی حتما تعمیر یخچال را جدی بگیرید، چرا که خرابی یک قطعه کافیست تا عملکرد سایر قطعات را با اختلال روبرو کند. همچنین لازم است بدانید: یخچال یکی از ابزارهایی است که فوق العاده انرژی مصرف می کند و در هر ماه هزینه های بالایی را به برق مصرفی شما می افزاید، بنابراین اگر تعمیر یخچال را در زمان مناسبی انجام دهید، می توانید خودتان را از هزینه های بالای مصرف برق و همچنین خرید مجدد یخچال فریز نجات دهید.

خرابی های یخچال و علل آن ها

گفتیم که یخچال نیز مانند تمامی وسایل خانه دچار خرابی می شود حال از کجا بفهمیم که یخچال فریزر ما خراب شده و نیاز به تعمیر دارد؟مواردی که در این قسمت به آن ها اشاره می شود نشان می دهد که شما باید به فکر تعمیر یخچال خود باشید.

چرا یخچال خنک نمی کند؟

دلایل مختلفی برای این مشکل وجود دارد:

  • ترموستات
  • شاروژ
  • کمپرسور
  • لاستیک درب
  • خرابی فن


وجود نقص در هریک از موارد بالا می تواند از دلایل عدم خنک کردن یخچال باشد. با مراجعه به یک تکنسین معتبر و چک کردن این موارد می توان علت خنک نکردن یخچال را فهمید.بیشترین مشکلی که سرویسکاران یخچال آن را درباره این مشکل تشخیص می دهند ترموستات و شاروژ و گاز می باشد.

چرا یخساز یخچال ساید بای ساید یخ نمی زند؟

استفاده از یخچال های دو در یا همان ساید بای ساید ها امروزه بسیار رایج شده است و عمده ترین مشکلی درباره این یخچال های جادارا وجود دارد کار نکردن یخساز آن هاست.علت این مشکل این است که دستگاه یخسازی که در خود ساید تعبیه شده است خراب شده و نیازمند تعمیر است.

چرا آلارم فیلتر تصفیه آب روشن شده است؟

از آنجایی که یخچال های ساید بای ساید دارای سیستم تصفیه آب هستند، مشکل روشن شدن آلارم فیلتر تصفیه آب نیز در یخچال های ساید رخ می دهد.علت به وجود آمدن مشکل می تواند این باشد که شاید شما نیاز به تعویض فیلتر ساید دارید.اگر هم فیلتر داخل و هم فیلتر پشت را عوض کنید به مراتب بهتر خواهد بود همچنین باید بدانید که برای تعویض فیلتر پشت 3 عدد فیلتر بهتر است زیرا فیلتر تصفیه آب ساید؛آب را معدنی می کند،به آب نیترات می دهد و باعث آتنی باکتریال شدن آب می شود.

چرا فریزر خوب منجمد نمی کند؟

مشکل دیگری که مکن است برای یخچال ها بخ وجود بیاید اسن است که فریزر آن ها قابلیت منجمد کردن را از دست می دهند یا میزان منجمد کردن آن ها به حد زیادی کاهش پیدا می کند.علت این مشکل می تواند از ترموستات،شارژ گاز،کمپرسور،لاستیک درب،خرابی فن و عمل نکردن دیفراست باشد که مورد آخر در مورد یخچال های دیفراست قابل مشاهده است. شما می توانید با مراجعه به تعمیرکاران یخچال و چک کردن موارد نام برده در بالا علت عدم کار کردن خوب فریزر را متوجه شوید.

چرا موتور یخچال داغ می کند؟

داغ کردن موتور یخچال تا 80 درصد طبیعی است ولی بیشتر از این مقدار اورلود موتور را خاموش می کند و باید موتور یخچال را تعویض کرد.

موارد نام برده در این بخش از مجموعه مشکلات عمده ای است که به دفعات برای مشتریان تعمیر یخچال به وجود می آید که همه آن ها با مراجعه به بهترین سرویسکاران تعمیر یخچال قابل بررسی و حل خواهند بود.

تعمیر و نگهداری درست از یخچال

شاید زمانیکه اولین یخچال مصنوعی توسط William Cullen اختراع شد، کسی فکرش را هم نمی کرد که امروزه این سیستم هوشمند تا به این حد مورد استقبال خانواده ها قرار گیرد. یخچال یکی از مهمترین و ضروری ترین ابزار برقی در هر منزلی به شمار می آید که نگهداری و مراقبت درست از آن می تواند به عملکرد درست، کارایی و طول عمر آن بیفزاید. از آنجایی که این سیستم هوشمند بسیار پر مصرف است، خرابی و مشکل در هر یک از قطعات اصلی آن می تواند خسارات جبران ناپذیری را برای شما به همراه داشته باشد و هزینه های بالایی را برای تعمیر یخچال به شما محول کند. از این رو یکی از توصیه های مهم، سرویس یخچال فریزر در زمان مناسب است. همانطور که در جریان هستید و در ابتدای این مقاله هم گفتیم، یخچال در دسته لوازم خانگی پرکاربرد، مهم و گران منزل محسوب می شود که در صورت خرابی علاوه بر هزینه بالا، انرژی زیادی هم مصرف می کنند بنابراین شما می توانید یک زمان مشخص از سال را به تعمیر یخچال اختصاص دهید و زمان آن را هم خودتان تعیین کنید تا قبل از هر گونه اختلالی در کارکرد یخچال، تمامی اقدامات جهت مراقبت و نگهداری از یخچال انجام شود.

تعمیرات یخچال فریزر ها

حال که مشکلات به وجود آمده برای یخچال ها و دلایل آن ها را متوجه شدیم باید به رفع خرابی آن ها بپردازیم.اصولا برای تعمیر هر قطعه یا رفع هر مشکلی به متخصص آن مراجعه می شود.برای تعمیر یخچال نیز بهتر است خودتان دست به کار نشوید و از تعمیرکاران یخچال کمک بگیرید با خیال آسوده بنشینید و چای تان را بنوشید.

به طور کلی تعمیرات یخچال شامل 2 بخش می شود:
1-تعمیر موتور یخچال و قسمت های مکانیکی
2- تعمیر قطعات الکتریکی یخچال

یخچال فریرز در قسمت مکانیکی شامل موتور و یا کمپرسور – کندانسور – اواپراتور – لوله و اتصالات می باشد و در قسمت الکتریکی شامل: سنسور –ترموستات – فن – برد الکتریکی- هیتر می باشد.

که در اکثر مواقع قطعات الکتریکی قابل تعمیر نمی باشد و باید قطعه مورد نظر در یخچال فریرز عیب یابی و تعویض شود.

اما در قطعات مکانیکی به غیر از کمپرسور یخچال مابقی قطعات قابل تعمیر می باشند، در صورت تشخیص سوختگی کمپرسور یخچال، کمپرسور نو جایگزین کمپرسور سوخته می شود اما در قطعاتی مانند اواپراتور – کندانسور و یا اتصالات، امکان نشتی وجود دارد که قابل تعمیر و جوش دادن می باشد.

اینکه خرابی یخچال شما تا چه حد است و چه مشکلاتی برای یخچال شما به وجود آورده است و یا اینکه یخچال شما نیازمند تعویض قطعه می باشد یا خیر، همگی مواردی می باشند که در تعمیر یخچال مشخص می شوند.

گازهای موجود در یخچال

در داخل سیکل یخچال فریزر، گازمبرد موجود است که در صورت نشتی تخلیه می شود و پس از نشت گیری مدار، شارژ گاز یخچال مجددا انجام می شود.

در تعمیر یخچال فریزر گازهای مختلف و مشخصات مختلفی وجود دارد که متداولترین گاز مورد استفاده در ایران و جهان گاز R134 می باشد که در اکثر یخچال فریزرهای امروزی از ان استفاده می شود.

قبل از گاز R134 متداولترین گاز R12 بوده که هنوز هم در برخی یخچال فریزرها از این گاز استفاده می شود، اما به دلیل اینکه این گاز سبب الودگی محیط زیست و خسارت به لایه ازون می شود، از رده خارج شده و گاز R134 جایگزین آن شده است.

همانطور که خودتان هم می دانید یخچال جزء لوازم خانگی گران محسوب می شود که نگهداری از آن بسیار حساس می باشد، بنابراین در صورتی که یخچال شما به هر دلیلی با خرابی مواجه شد حتما تعمیر یخچال خود را به یک شخص حرفه ای بسپارید.

موتور یخچال فریزر

موتورهای یخچال فریزر که در تعمیر یخچال فریزر باید با انها اشنا باشیم اکثرا مدل پیستونی بوده و در سایزهای مختلف موجود است که بیشتر یخچال ها از موتورهای 4/1 و 2/2 اسب استفاده می کنند.

در تعمیر یخچال فریزر هنگام تعویض موتور باید گاز موجود در سیکل یخچال به طور کامل تخلیه شود، سپس توسط جوشکاری هوا وگاز، موتور سوخته جدا گردد و در نهایت موتور نو جایگزین شود و سپس شارژ گاز مجدد انجام شود.

کمپرسور یخچال

در تعویض کمپرسور حتما باید فیلتر گاز یخچال که وظیفه رطوبت گیری گاز را دارد تعویض شود و در نهایت فیلتر نو جایگزین شود.

توجه داشته باشید که قبل از هرگونه عملیات در شارژ گاز یخچال، باید کلیه رطوبت و هوای داخل سیکل توسط دستگاه وکیوم تخلیه شود.

چند روش کاربردی برای عیب یابی یخچال

در بعضی موارد که برای یخچال شما مشکلی پیش می آید و شما نمی دانید که آیا مشکل پیش آمده مشکلی سطحی است که خودتان می توانید آن را حل کنید یا برای تعمیر آن به تعمیرکار تخصصی یخچال نیاز دارید.از طرفی هزینه های تعمیر یخچال برای برخی خانواده مشکل ساز است و از بابت آن دچار نگرانی هستند.برای آرامش خاطر هرچه بیشتر شما و اینکه بفهمید باید در صورت مشاهده مشکل یخچال چه باید بکنید روش های زیر را به شما آموزش می دهیم تا خودتان با بررسی اولیه بتوانید مشکل را رفع کنید و اگر خرابی بیشتری وجود داشت با سرویسکاران یخچال تماس بگیرید.

وقتی که یخچال فریزر شما دچار مشکل در کار کردن می شود ابتدا از وصل بودن دوشاخ یخچال به پریز مطمئن شوید.در ابتدا نحوه قرارگرفتن یخچال را بررسی کنید.اگر از دیوار فاصله داشت آن را به مکان اولیه خود باز گردانید و اتصال دو شاخه را بررسی کنید و مطمئن شوید که اثری از لختی سیم یا قطع جریان برق وجود نداشته باشد.باید بدانید وجود گره خوردگی و کاهش اندازه سیم باعث بروز نقص در یخچال می شود.در صورت مشاهده قطعی یا لختی سیم هرگز دست به آن نزنید و بلافاصله با سرویسکاران تماس بگیرید.

برای پیدا کردن مشکل به وجود آمده، دستگاه برقی دیگری را با همان پریز برق تست کنید تا مطمئن شوید مشکل از یخچال شماست یا قطع جریان برق در پریز است.

یخچال را به یک پریز برق دیگر متصل کنید مطمئن شوید که جریان برق وجود دارد اگر همچنان دچار مشکل بودید با تعمیرکار یخچال تماس بگیرید.

روش های نام برده روش های بسیار معمول هستند که قبل از تماس با تعمیرکاران باید آن ها را چک کنید.

چگونه تعمیرکار یخچال را پیدا کنید؟

مسلما اگر واژه تعمیرکار و یا سرویسکار یخچال را گوگل کنید، در همان صفحه اول، با اسامی مختلفی روبرو می شوید که می توانید با هرکدام که دلتان خواست تماس بگیرید! منتها انتخاب یک تعمیرکار حرفه ای و زبردست بسیار مهم است. یخچال مانند دیگر لوازم برقی منزل از لوازم مهم و حساس است که متخصصی خبره می تواند سر از کارش درآورد و آن را به درستی تعمیر کند. اگر هنوز سرویسکار مورد نظر خود را پیدا نکرده اید و نمی دانید چگونه مهارت آن را تشخیص دهید، ما به شما در این انتخاب کمک کرده و سرویسکاران را به شما معرفی می کنیم. سرویسکاران تیمی تخصصی و خبره در زمینه تعمیر و سرویس همه لوازم خانگی نظیر: ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، کولرگازی، پکیج دارد. این تیم متخصص در تمام تعمیرات حرف اول را در میان رقبای خود می زند و با عنوان تعمیرات ارزان قیمت در تهران شناخته شده است. کیفیت بالا در کنار سرعت و هزینه پایین، از جمله ویژگی های مهم سرویسکاران در تهران می باشد که شما هم می توانید برای تعمیر یخچال خود از آنها بهره مند شوید.


بازگشت به لیست خدمات

تصویری جهت نمایش وجود ندارد!

نصب کولر گازی | سرویس کولر گازی | تعمیر کولر گازی

خدماتی که میتوانید از سرویسکاران دریافت کنید

ثبت سفارش آنلاین

نصب کولر گازی | سرویس کولر گازی | تعمیر کولر گازی

تعرفه شفاف و قیمت مناسب

نصب کولر گازی | سرویس کولر گازی | تعمیر کولر گازی

پاسخگویی تا ساعت 20

48 46000 0990

نصب کولر گازی | سرویس کولر گازی | تعمیر کولر گازی

تماس 8:00 الی 20:00

02188665052

نصب کولر گازی | سرویس کولر گازی | تعمیر کولر گازی