خدمات کولر گازی|سرویس کولر گازی|نصب کولر گازی

خط ویژه

02188665052

خدمات کولر گازی|سرویس کولر گازی|نصب کولر گازی

پاسخگویی تا ساعت 20

48 46000 0990

آموزش نصب شوفاژ خانه

آموزش نصب شوفاژ خانه

انجام نصب شوفاژ خانه پیچیده و دشوار بوده و مستلزم برنامه­ ریزی دقیق و استفاده از لوازم مناسب برای انجام این کار می باشد. شما می ­توانید بیشتر قسمتهای نصب شوفاژ خانه از جمله انتخاب شوفاژها ، دیگ بخار ، لوله­ کشی و نصب سیستم کنترلی را به­ تنهایی انتخاب کنید و انجام دهید. در آخر حتما یک تکنسین و کارشناس مجرب کل کار از جمله اتصالات مختلف را از نظر امنیتی و نشت گاز ، بازدهی حرارتی سیستم نصب شده را بررسی کند تا مشکلی ایجاد نگردد.

 

1- ابتدا باید لوازم مناسب و مورد نظرتان را تهیه کنید، اندازه متناسب با اندازه ساختمان برای دیگ بخار بسیار مهم بوده و اندازه دیگ بخار باید طوری باشد که توانایی گرم کردن خانه و آب گرم مصرفی را داشته باشد. اگر اندازه­ از حد مطلوب بزرگ ­تر باشد، انرژی بیشتری برای گرم کردن آب مصرف می­ شود که نتیجه­ ی آن افزایش هزینه­ ها می باشد.

 

ü     برای بازدهی بهتر سعی کنید شوفاژهایی با ظرفیت گرمایی مطلوب انتخاب کنید که گرما را به­ طور یکسان در فضای خانه پخش کنند. شوفاژهایی کارآمدترند که پره­ دارند. پره­ ها باعث می شوند تا سطح تماس موثر افزایش پیدا کند در نتیجه گرمای بیشتری از شوفاژ به اطراف منتقل می گردد.

ü     سعی کنید سیستم کنترلی را انتخاب کنید که دستورالعمل نصب آن آسان باشد که اگر در نصب دچاره مشکل گردیدید، از طرف شرکت سازنده پشتیبانی شوید و توضیحاتی برای نصب و مشکل پیش آمده به شما ارائه دهد.

ü     لوازم جانبی و قطعات را متناسب با ظرفیت گرمایی دیگ بخار و شوافاژ تهیه کنید .

ü     موقع تهیه و ارزیابی ظرفیت گرمایی مورد نیاز ساختمان خود ، مد نظر داشته باشید که پنجره ­ها، درب­ های ورودی و دیوارهای بیرونی اتلاف گرمایی زیادی را در فصل سرد سال دارند. شوفاژها باید توانایی جبران این انرژی گرمایی تلف شده را داشته باشند و با احتساب این اتلاف گرمایی ، شوفاژ خانه ای با ظرفیت گرمایی متناسبی را تهیه کنید .

 

2- بعد از تهیه لوازم متناسب با ساختمان خود ، اکنون نوبت به تهیه نقشه ای مناسب برای نصب شوفاژ خانه می باشد . به نکات زیر برای این کار توجه داشته باشید.

ü     محل نصب دیگ بخار باید حالتی باشد که امکان اتصال آسان به لوله­ های آب، منبع گاز و سیستم تهویه فراهم باشد و مشکل ساز نگردد.

ü     موقع نصب شوفاژ خانه، شوفاژ را در قسمت زیرین پنجره ­ها نصب کنید. تا با هوای سرد ورودی از پنجره مقابله کند و دمای محیط را تعدیل کند. با رعایت کردن این عامل، کنترل دمای محیط بهتر انجام می شود.

 

ü     قبل از انجام لوله­ کشی و اینکه بصورت توکار می خواهید انجام دهید یا روکار . اگر لوله­ کشی از زیر زمین انجام بگیرد، نقاط آن را نشانه­ گذاری کنید. با انجام دادن این کار، در زمان تعمیرات منزل و ساختما، از برخورد احتمالی با لوله­ ها موقع تعمیرات جلوگیری می گردد.

 

3- برای نصب شوفاژ ها باید حدود ۱۰ تا ۱۵ سانتی­متر با سطح زمین فاصله داشته ­باشند. رعایت این فاصله برای انجام لوله­ کشی و نظافت لازم می باشد. یک شیر کنترلی روی جریان اتصالی و یک شیر قفل شونده روی جریان برگشتی نصب می گردد. از این شیرها برای تنظیم کردن جریان آب داخل شوفاژ استفاده می­ گردد.

 

4- در مرحله بعد لوله کشی از شوفاژ و شیرها به دیگ بخار را باید انجام دهیم برای اینکار لوله­ های مسی و فشرده مناسب می باشند. اتصالات پیچیده­ای دیگری هم صورت می گیرد. از اتصال مناسب لوله ­ها با رادیاتور اطمینان حاصل کنید. در صورتی که اتصالات به خوبی بسته شوند، از هواگیری و خراب شدن سیستم حرارتی جلوگیری می گردد.

 

5- برای نصب سیستم کنترلی در شوفاژ خانه حتما باید از دستورالعمل شرکت سازنده پیروی کنید تا ایمنی سیستم گرمایشی شما تضمین گردد.

 

6- برای قطع کردن اتصالات آب و برق و نصب دیگ بخار شوفاژ خانه نیز همانند دستورالعمل­ شرکت سازنده کار را انجام دهید. همچنین یک کارشناس حرفه ­ای باید اتصال دیگ بخار به منبع گاز را ارزیابی کند و حتما آنرا تایید کرده باشد.

 

7- آخرین مرحله یعنی بستن شیرهای متصل به شوفاژ ، پر کردن سیستم حرارتی با آب و راه اندازی شوفاژ خانه می باشد. در این مرحله، پمپ و دیگ بخار را روشن کنید. شیر کنترلی ورودی به شوفاژها را امتحان کنید. آب گرم باید به­ صورت یکسان و یکنواحت داخل همه­ ی شوفاژها جریان داشته باشد.

 

نکاتی برای نصب شوفاژ خانه

ü     برای شیرهای شوفاژ خانه درست است که استفاده از شیرهای ترمواستاتیک، هزینه­ بر می باشد در عوض امکان تنظیم دما را در هر اتاق و به­ صورت جداگانه امکان­ پذیر می­ کند و کاربری بهتری دارد و در مصرف انرژی هم صرفه جویی می گردد.

ü     برای ایمنی تاسیسات و دور از دسترس بودن کودکان ، تاسیسات گرمایشی را در ارتفاع بالاتر نصب کرده و یا محافظی جلوی آنها قرار دهید.

ü      برای از بین بردن رسوب و لجن می توانید لوله ها ، شوفاژ و تاسیسات حرارتی را شستشو دهید تا عملکرد سیستم گرمایشی بهبود یابد و بهتر محبط را گرم کند .


بازگشت به لیست مطالب آموزشی

تصویری جهت نمایش وجود ندارد!

مطالب مرتبط