خدمات کولر گازی|سرویس کولر گازی|نصب کولر گازی

خط ویژه

02188665052

خدمات کولر گازی|سرویس کولر گازی|نصب کولر گازی

پاسخگویی تا ساعت 20

48 46000 0990

روش نصب رادیاتور چگونه باید باشد؟

روش نصب رادیاتور چگونه باید باشد؟

رادیاتورها یکی از ابزارهای گرمایشی می باشند که در محیط منزل و محل کار به کار برده می شوند و همانند سایر دستگاه ها نیاز به نصب و راه اندازی و نگهداری آن می باشد ، در این مقاله سعی شده تا نصب شوفاژ به طور کامل و ساده آموزش داده شود تا خودتان بتوانید اقدام به نصب رادیاتور نمایید اما توجه داشته باشید بدلیل تخصصی بودن کار بهتر است از تکنسین مجرب و متخصص کمک بگیرید.

 

روش نصب رادیاتور چگونه باید باشد؟

برای انجام این کار باید مراحل و نکاتی رعایت گردد. رادیاتور شوفاژ ( رادیاتور ) دارای دو مجرای آب می باشد به این شکل که از یک مجرا آب گرم وارد شده و از مجرای دیگر نیز آب خارج می گردد. البته در انجام لوله کشی باید دقت کافی صورت گیرد تا هنگام نصب رادیاتور مشکلی بوجود نیاید. همچنین، در انجام لوله کشی باید مجرای ورود و خروج آب گرم در لوله های شوفاژ در ساختمان ، دارای فاصله مشخصی از همدیگر باشند که با توجه به نوع رادیاتور استفاده شده ،این فاصله مشخص ممکن است 35 سانتی متر، 50 سانتی متر و یا 60 سانتی متر باشد.

بعد از انجام لوله کشی و موقع نصب نیز رادیاتور توسط اتصالاتی به لوله ها وصل می گردد. در صورتی که لوله کشی با کیفیت باشد باید در هر دو مجرای ورودی و خروجی از اتصالات یکسان و با کیفیت مناسب استفاده گردد. اتصالات در رادیاتور شوفاژ دارای اندازه های برابر با یکدیگر می باشند.

 

برای نصب رادیاتور چه نکاتی مهم می باشد ؟

·        وقتی می خواهید رادیاتور را نصب کنید نباید هیچ فشاری از قسمت شیر آلات روی دیوار وارد شود.

·        در صورت وارد آمدن هر گونه فشار از قسمت شیر آلات روی دیوار به مرور زمان باعث ترک خوردگی گچ و رنگ شده و بعد از مدتی نیز کاملا تخریب می گردد و باعث نشتی آب و شکستگی اتصالات داخل دیوار نیز می گردد که این مورد مشکلات و هزینه هایی برای شخص ایجاد می کند.

·        حالت مناسب و بهتر این است که شوفاژها در ارتفاع 7 تا 10 سانتی متری از کف اتاق نصب گردد چون چرخش هوا بهتر و مناسب تر انجام می شود و در این ارتفاع بهره وری مطلوب تری نیز خواهد داشت.

·        برای نصب رادیاتور شوفاژ ، بهتر است از شیرهای ترموستاتیک استفاده گردد تا هزینه گاز کاهش پیدا کند و در هزینه ها صرفه جویی گردد و همچنین این کار باعث افزایش عمر پکیج نیز می گردد.

·        برای نصب رادیاتور شوفاژ از شیر هواگیری اتوماتیک استفاده گردد تا عمل هوا گیری براحتی انجام گیرد و خطر نشت آب به مبلمان و اثاثیه را کاهش می دهد در ضمن هواگیری مناسب باعث افزایش عمر همه تجهیزات می گردد.

·        یکی دیگر از موارد افزایش بهره وری شوفاژ و رادیاتور حفظ فاصله مناسب و حداقلی رادیاتور با دیوار و کف می باشد.

·        به طور مرتب سطوح رادیاتور ها ( شوفاژ ) باید تمیز گردد، چون باعث بهره وری حرارتی آن و کاهش دوده زدن و سیاه شدن دیوار اطراف رادیاتور (شوفاژ ) می گردد.

·        بهتر است که تا جای ممکن فضای اطراف رادیاتور و شوفاژ باز باشد تا هوا بهتر بتواند گردش داشته باشد.


بازگشت به لیست مطالب آموزشی

تصویری جهت نمایش وجود ندارد!

مطالب مرتبط