خدمات کولر گازی|سرویس کولر گازی|نصب کولر گازی

خط ویژه

02188665052

خدمات کولر گازی|سرویس کولر گازی|نصب کولر گازی

پاسخگویی تا ساعت 20

48 46000 0990

کندانسور یخچال چیست؟

کندانسور یخچال چیست؟

با سلام به شما همراهان همیشگی سرویسکاران، اگر مقالات قبلی ما را دنبال کرده باشید می دانید که ما در مقالات جدیدی که منتشر می کنیم درباره قطعات مختلف یخچال مطالبی را منتشر کرده ایم. در واقع هدف ما معرفی قطعات مختلف یخچال و کاربردهای آن می باشد. در مقاله ای که امروز می خواهیم منتشر کنیم، قصد داریم درباره اینکه کندانسور چیست و چه وظیفه ای در یخچال دارد با شما صحبت کنیم.اصلا آیا تا کنون اسم کندانسور را شنیده اید؟

قبل از اینکه به معرفی کندانسور بپردازیم می خواهم کمی درباره دسته بندی قطعات یخچال با شما صحبت کنم، اصولا قطعات سازنده یخچال را به دو دسته الکتریکی و مکانیکی تقسیم می کنند.قطعات الکتریکی شامل موتور، ترموستات، رله، محافظ جریان دریافتی موتورمی شوند و قطعات مکانیکی شامل کمپرسور، کندانسور، فیلتر یا درایر، کاپیلاری، اواپریتور می شوند.

کندانسور چیست؟

کندانسور یکی از قطعات مکانیکی یخچال می باشد که جزو مهم ترین قطعات یخچال فریزر می باشد که در واقع نقش رادیاتور خنک کننده را بر عهده دارد. کندانسور گاز مبرد با فشار بالا را از کمپرسور دریافت می کند و با کاهش دما، گاز مبرد دریافتی را به مایع تبدیل می کند. اگر بخواهیم به طور کلی وظیفه کندانسور را تعریف کنیم باید بگوییم که کندانسور وسیله ای می باشد که در یخچال، کولر گازی و وسایلی از این دست استفاده می شود تا عمل کندانس یا چگالیدن گاز مبرد را انجام دهد.

در حقیقت کمپرسور گاز مبرد را با فشار و دمای زیاد وارد کندانسور می کند و در این مرحله کندانسور حرارت این گاز را میگیرد و قبل از آنکه این گاز وارد فیلتر درایر و کاپیلاری تیوپ شود آن را به مایع تبدیل می کند. اگر حرارت گاز گرفته نشود و کندانسور وظیفه خود را به درستی انجام ندهد عمل سرما سازی یخچال انجام نمی شود.

انواع کندانسور

1-کندانسور هوایی

این نوع از کندانسور پشت یخچال فریزر قرار دارد و به شکل یک شبکه توری می باشد. البته امروز از این از کندانسورها کمتر استفاده می شود.

2-کندانسور پاکتی

کندانسور پاکتی یا مکعبی کنار کمپرسور یا زیر یخچال قرار دارد. کندانسور های پاکتی نیاز به یک فن خنک کننده هم دارند.

3-کندانسور مخفی

محل قرارگیری کندانسورهای مخفی بین ورق و فوم بدنه یخچال می باشد.

هدف مقاله امروز ما معرفی کندانسور، وظایف و انواع آن بود. ما تمام تلاش خود را کردیم اطلاعات جامعی در این زمینه در اختیار شما قرار دهیم. از همراهی شما سپاسگذاریم.

تعمیر یخچال سرویسکاران

در صورتی که یخچال شما یا هرکدام از لوازم خانگی شما با خرابی مواجه شدند و نیاز به تعمیر یا سرویس شدن داشتند، شما می توانید از خدمات کادر مجرب و حرفه ای مجموعه سرویسکاران استفاده  کنید.


 

 

 


بازگشت به لیست مطالب آموزشی

تصویری جهت نمایش وجود ندارد!