خدمات کولر گازی|سرویس کولر گازی|نصب کولر گازی

خط ویژه

02188665052

خدمات کولر گازی|سرویس کولر گازی|نصب کولر گازی

پاسخگویی تا ساعت 20

48 46000 0990

دلایل نویز تصویر در آیفون تصویری

دلایل نویز تصویر در آیفون تصویری

ابتدا به معرفی آیفون تصویری اشاره می کنیم سپس به نویز تصویر در آیفون تصویری می پردازیم ، آیفون های تصویری نوعی سیستم ارتباطی می باشد که مانند آیفون های معمولی ارتباط صوتی بین فرد مراجعه کننده و افراد داخل یک ساختمان یا واحد را برقرار کرده و علاوه بر آن تصویر فرد مراجعه کننده را نیز بر روی مانیتور آیفون داخل ساختمان نمایش می دهند و در صورت لزوم حتی می توانند تصاویر افراد مراجعه کننده را با کمک تجهیزات جانبی ضبط نمایند . آیفون های تصویری بسته به نوع تصویری به دو صورت آیفون تصویری رنگی و آیفون تصویری سیاه سفید در بازار ارائه می شوند . اجزای اصلی یک سیستم آیفون تصویری به صورت زیر می باشند :

پانل جلوی در  ، گوشی یا مانیتور ، منبع تغذیه  ، قفل در بازکن  ، پانل جلوی در

این پانل ها در دو نوع رنگی و سیاه سفید می باشند .

قسمت های اصلی پانل :

یکی از قسمت ها دوربین آیفون از نوع CCD می باشد و وظیفه دریافت تصویر را دارد که دو نوع رنگی و سیاه سفید می باشد . لنز آن از نوع فیکس می باشد و زاویه دید تنها با تغییر مکان دوربین قابل تنظیم می باشد .

قسمت دیگر ، صفحه فلزی از جنس آلیاژ آلومینیوم می باشد و دور آن لاستیکی برای جلوگیری از نفوذ آب قرار داده اند .

شیشه حفاظ لنز برای جلوگیری از تاثیر مستقیم عوامل جوی و یا دستکاری لنز قرار دارد.

برای دید در شب ، مادون قرمز در دستگاه قرار داده شده است.

قسمت بلندگو برای پخش صدا از گوشی آیفون می باشد.

دکمه شستی زنگ به تعداد طبقات ساختمان .

میکروفون برای انتقال صدا به گوشی واحد ساختمان می باشد.

پیچ های مخصوص که برای باز و بسته کردن نیاز به آچار آلن دارد.

پیچ های تنظیم زاویه دوربین

ترمینال های اتصال سیم مانیتور در پشت پانل

سیم اتصال تغذیه 12 ولت dc

سیم اتصال به در بازکن

گوشی

در آیفون ، گوشی هم به دو صورت رنگی و سیاه سفید وجود دارد . معمولا گوشی های سیاه سفید برای نمایش تصویر از لامپ تصویر استفاده می کنند و قسمت نمایش آیفون تصویری رنگی به صورت LCD می باشد .

اکنون به بررسی دلایل مهم نویز تصویر در آیفون تصویری می پردازیم:

در رابطه با تعمیر آیفون ، بسیاری از تکنسین ها پس از انجام کار نصب و راه اندازی آیفون تصویری با مشکل مواجه می شوند، که آن هم ایراد نویز تصویر و کیفیت پایین آن می باشد. نویز تصویر باعث می شود که تصویر آیفون با کیفیت پایین یا بصورت سیاه و سفید یا برفکی دیده شود. درب بازکن های تصویری در کل به 2 قسمت آنالوگ و دیجیتال تقسیم می شوند، که نصب و راه اندازی هر سیستم متفاوت است.

مهم ترین کار برای رفع عیب نویز در آیفون تصویری چیست؟

برای نصب و راه اندازی آیفون تصویری اولین و مهم ترین و اساسی ترین بخش، کابل آن می باشد. جنس خوب و مناسب کابل تصویر مورد استفاده در فواصل کوتاه (حدود 50 متر) کابل هایی با مقیاس 0.6 است که به صورت زوجی استفاده می گردد . حتما کابل های زوج دار باید دارای فویل و شیلد باشند، که علت وجود شیلد تخلیه نویز داخل سیستم است. علت نویز داخلی سیستم، وجود منبع تغذیه و کابل برق 220 ولت است، که  برای روشن شدن LCD استفاده می شود. خود منبع تغذیه 220 ولت تولید کننده نویز است، که از طریق شیلد سیم تخلیه می شود. شیلد سیم حتما باید به ارت ساختمان متصل گردد. دلیل اینکه فویل روی کابل می باشد این است که نویز های خارجی از قبیل امواج های رادیویی و پارازیت های موجود در فضا، نتوانند روی مس کابل ها رخنه کنند و اثری بر کیفیت تصویر و تولید نویز داشته باشد.پس کابل بدون فویل و بدون شیلد دارای نویز پذیری بسیار بالایی است و بر روی کیفیت صدا و تصویر تاثیر زیادی دارد.      


بازگشت به لیست مطالب آموزشی

تصویری جهت نمایش وجود ندارد!